EN
Vychádza štvrtá kniha majstra napätia a bestsellerového autora Bernarda Miniera – Skurvený príbeh

Vychádza štvrtá kniha majstra napätia a bestsellerového autora Bernarda Miniera – Skurvený príbeh

Bernard Minier ohromil čitateľov i literárnych kritikov po prvýkrát v roku 2015, kedy mu pod značkou XYZ vyšiel prvý krimi román zo série s detektívom Martinom Servazom Mráz. Spoločne s dvomi ďalšími dielmi Kruh a Tma sa u nás predalo už viac ako 10 tisíc výtlačkov. Bernard Minier sa stal jedným z najúspešnejsích autorov krimi súčasnosti nielen v Európe, ale aj u nás.

Štvrtým románom Minier potvrdzuje svoje členstvo v exkluzívnom klube veľkých spisovateľov detektívok a thrillerov. Skurvený príbeh sa však jeho predchádzajúcim knihám vymyká. Opúšťa v nom detektíva Martina Servaza a dobre známe prostredie francúzskych Pyrinejí zamenil za ostrovy blízko amerického mesta Seattle. Napriek tomu v tomto diele nechýba to, čím si Minier získal fanúšikov: mrazivá atmosféra, premyslená zápletka a šialené tempo. Minier v roku 2016 získal za Skurvený príbeh ocenenie Cognac za najlepší francúzsky román.

„Edward Snowden povedal, že „deti narodené dnes nebudú vedieť, čo znamená spojenie „súkromný život“. Julian Assange a Jérémie Zimmermann hovorili vlastne to isté. Skurvený príbeh je román o hrozbách, ktoré sa viažu na náš súkromný život, politické i osobné slobody, spôsobených rozvojom sledovacích zariadení a ďalších technológií, ktoré sú čím ďalej tým viac monštruózne, desivé a rušivé. Len si predstavte, že sa jednoho dňa dostanú do nesprávnych rúk. Aj keď sa to už možno deje...“ hovorí Bernard Minier.

Minier sa narodil 26. augusta v Béziers, vyrastal v juhozápadnom Francúzsku a svoje detstvo strávil v Pyrenejach. Študoval na univerzite v Toulouse, odkiaľ pochádza aj hlavný hrdina jeho trilerov Martin Servaz. Vyše dvadsať rokov žije neďaleko Paríža, je ženatý, má dve deti a písaniu sa venuje na plný úväzok.


Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!