EN

Dalí a ja: (Ne)skutočný príbeh

Stan Lauryssens


Ako sa dá zarobiť na modernom umení? Obchodujte s drahými obrazmi. Ako sa dajú na modernom umení zarobiť milióny? Jednoducho - predávajte falzifikáty!
Belgičan Stan Lauryssens obchodoval celý život s dielami jediného autora - Salvatora Dalího. S tým, že pochádzajú z pochybných zdrojov, si veľmi hlavu nelámal. Napokon, najväčším falšovateľom Dalího obrazov na svete bol... sám Dalí. Vlastnou usilovnosťou sa tak stal najfalšovanejším maliarom histórie. Stan Lauryssens sa rozhodol priblížiť Dalího bizarný životný príbeh cez optiku vlastnej autobiografie. O výstrednom španielskom maliarovi sa v ňom dozviete aj to, čo ste nechceli.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 0
EAN 9788080892067
Dátum vydania 14.4.2008
Vek od 0
Formát 130x197 mm
Vydavateľstvo Fragment
Hmotnosť 0,34
Typ Kniha
Ako sa dá zarobiť na modernom umení? Obchodujte s drahými obrazmi. Ako sa dajú na modernom umení zarobiť milióny? Jednoducho - predávajte falzifikáty! Belgičan Stan Lauryssens obchodoval celý život s dielami jediného autora - Salvatora Dalího. S tým, že pochádzajú z pochybných zdrojov, si veľmi hlavu nelámal. Napokon, najväčším falšovateľom Dalího obrazov na svete bol... sám Dalí. Posadnutosť všemocným dolárom priviedla najznámejšieho surrealistu až k tomu, že podpisoval tisícky prázdnych papierov a zakaždým zmenil podpis, aby sa nedalo určiť, či je pravý. Vlastnou usilovnosťou sa tak stal najfalšovanejším maliarom histórie. Stan Lauryssens sa rozhodol priblížiť Dalího bizarný životný príbeh cez optiku vlastnej autobiografie. O výstrednom španielskom maliarovi sa v ňom dozviete aj to, čo ste nechceli.

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!