EN

Emily Pierková a hviezdne schodisko

Holly Webbová


Magická séria o Emily a jej dobrodružstvách.
Emily Pierková už nie je celkom obyčajná... ... no ani taká neobyčajná ako ostatní členovia jej vílej rodiny. Občas sa jej zdá, že nikam poriadne nepatrí, a vtedy býva smutná. Tento pocit sa ešte znásobí, keď zistí, že jej adoptívna mama čaká bábätko. Ďalšie malé stvorenie, vílu s magickými schopnosťami. A ako si zvykne na nového súrodenca?

Informácie

Číslo dielu 4
Jazyk slovenčina
Počet strán 192
EAN 9788000043906
Dátum vydania 8.8.2016
Vek od 8
Formát 130x180 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,3000
Typ Kniha
Emily Pierková už nie je celkom obyčajná... ... no ani taká neobyčajná ako ostatní členovia jej vílej rodiny. Občas sa jej zdá, že nikam poriadne nepatrí, a vtedy býva smutná. Tento pocit sa ešte znásobí, keď zistí, že jej adoptívna mama čaká bábätko. Ďalšie malé stvorenie, vílu s magickými schopnosťami. Všetko však zmení čarovné schodisko a dvere do iného sveta, kde Emily uvidí, čo by ju čakalo, keby… Pochopí napokon, kde je jej skutočný domov? A ako si zvykne na nového súrodenca? Magická séria o Emily a jej dobrodružstvách.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Emily - Holly Webbová"

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

Prihlásiť

Recenzia médii

Denník N - Kniha pre 8-ročné víly

Celkovo napísala autorka Holly Webbová, rodená londýnčanka, štyri diely krehkej fantasy rozprávky o Emily Pierkovej. Čítala som ostatnú (zrejme však nie poslednú) časť Emily Pierková a hviezdne schodisko. V nej si je už hlavná hrdinka, približne vo veku čitateliek, vedomá svojej výnimočnosti, avšak tápe v rodinných vzťahoch. Jej nevlastná mama čaká bábätko, o ktorom, keďže sa nachádzame vo svete víl a čarov, je už teraz jasné, že nebude obyčajné. Emily potrebuje nadobudnúť nejakú životnú istotu, ale ide to veľmi ťažko. Ako inak - stane sa čosi nečakané - objaví sa schodisko a Emily sa podozvedá veci, ktoré jej pomôžu trochu si utriediť myšlienky. Kniha neobsahuje žiadne ilustrácie, okrem roztomilej úvodnej kresby, ktorej autorkou je Rosie Wheeldonová. Čistého textu je, povedzme, asi dvojnásobok v porovnaní s nejakou skutočnou dejovou akciou, preto je kniha vhodná skôr pre čitateľky, ktoré práve teraz začínajú prejavovať záujem o samostatne strávený čas pri knihe. Emily Pierková sa nikam neponáhľa a dá im dostatok času na zorientovanie sa, kto je kto, kto si čo myslí, kto kam smeruje. Dievčatám, ktoré siahajú po viac dobrodružných knihách, sa preto môže zdať rozvláčna a zbytočne pomalá, uhovorená, opisná. Holly Webbová je nesmierne plodná autorka, píšuca pre deti od 5 - 12 rokov. Jej doménou sú série, napísala ich štrnásť, väčšina je o zvieratkách, vílach a dievčatách, pričom neváha z jednej témy vytrieskať aj 37 kníh. Na našom trhu sú okrem Emily Pierkovej dostupné ešte ďalšie jej knižné víly Lily a Rose, určené mierne starším dievčatám.

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižnej hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!