EN

Nebezpečné klamstvá

Becca Fitzpatricková


Od autorky románu Zavrhnutý
Potom, čo sa stane svedkom vraždy, je stredoškoláčka Stella Gordonová v záujme svojej bezpečnosti poslaná do Nebrasky, čo sa jej ani trochu nepozdáva. Keď sa zoznámi s Chetom Falconerom, je pre ňu ťažké byť neustále v strehu. A čoskoro si musí poradiť s naozajstnou hrozbou... Jej nepriatelia sú totiž v skutočnosti bližšie, než si myslí..

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 400
EAN 9788025239001
Dátum vydania 6.3.2017
Vek od 12
Formát 140x205 mm
Vydavateľstvo Egmont
Hmotnosť 0,3900
Typ Kniha
Stredoškoláčka Stella Gordonová sa stane svedkom vraždy. V záujme jej bezpečnosti ju posielajú do Nebrasky, čo sa jej ani trochu nepozdáva. Keď sa zoznámi s Chetom Falconerom, je pre ňu ťažké byť neustále v strehu. A čoskoro si musí poradiť s naozajstnou hrozbou... Jej nepriatelia sú v skutočnosti bližšie, než si myslí.

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

Prihlásiť

Recenzia médii

blog - Becca Fitzpatricková:Nebezpečné klamstvá

Becca Fitzpatrick sa preslávila predovšetkým vďaka sérii Zavrhnutý o padlých anjeloch. Od prvej časti sa menovaná séria stala mojím miláčikom a tak som sa rozhodla, že siahnem aj po ďalších tituloch od autorky. Najprv to bol Čierny ľad, no a dnes Nebezpečné klamstvá. Autorka vsadila na klasickú výstavbu príbehu, kde veci čitateľovi dávkuje postupne. Uvádza ho do deja, oboznamuje s postavami, prostredím a núka podozrenia, nad ktorými môže premýšľať. Dokáže ho udržať v napätí a dokáže ho taktiež primäť k tomu, aby sa zvedavo zamýšľal nad drobnými záhadami, ktoré sa viažu na niektoré z postáv. Takáto výstavba spolu s autorkinym štýlom písania zaručujú čitateľovu pozornosť. Štýl písania je jednoduchý. Vyvážený pomer opisu s priamou rečou a k tomu niekoľko lístočkov pre spestrenie. Postavami autorka nešetrí pri žiadnej zo svojich kníh a platí to aj pri Nebezpečných klamstvách. V príbehu ich vystupuje viacero. Niektoré sú dôležité, niektoré menej, no Becca aj tak každú z nich obohatí akýmsi tajomstvom, aby čitateľ mal podozrenia a prekvapenia. Vďaka tomu v žiadnom prípade neupadnete do monotónnosti. Hlavnou postavou je Stella - Estella. Ako som si pri Becce už zvykla, ňou vytvorené ženské postavy u mňa nevyvolávajú sympatie. Stella síce bola v istom zmysle hrdinka, no na druhú stranu sa tak nesprávala a jej myšlienkové pochody neboli na mieste. Vzhľadom na životnú situáciu, v ktorej sa ocitla, sa nechovala rozumne a častokrát jednala nelogicky a príliš rozmaznane. Mužské zastúpenie hlavných postáv je na tom lepšie. Opäť sa objavil záhadný chlapec zo susedstva s veľkým šarmom. Spočiatku vyvoláva pochybnosti a jeho chovanie je mätúce, no o to viac je zaujímavejší. Do mužských postáv sa vie autorka akosi viac vcítiť. Čo viac dodať? Ak ste autorkin fanúšik, odporúčam po knihe siahnuť. Dočkáte sa príjemného príbehu s prekvapeniami, zvratmi a dobrým záverom. Nebezpečné klamstvá mi svojou anotáciou pripomenuli knihu Čierny ľad. Skryté tajomstvo, na ktoré má čitateľ prísť a znášať všetky riziká s ním spojené. Podobné dejové myšlienky mi vždy vyhovovali a rada som sa k nim vracala. Nebezpečné klamstvá ma nesklamali, aj keď musím povedať, že ma ani príliš neohúrili, žeby som sa k nim chcela niekedy vrátiť. Jedná sa o typ knihy, kde stačí jedno prečítanie.

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižnej hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!