EN

Ako mať úspešné dieťa

Prečo sú odhodlanie, zvedavosť a vytrvalosť dôležitejšie než inteligencia?

Paul Tough


Zásadný titul na tému, ako by malo vyzerať súčasné vzdelávanie detí!
Ako je možné, že dieťa z problémovej a chudobnej rodiny môže byť v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované? Čo by sme mali v našich deťoch povzbudzovať a rozvíjať? Je charakter dôležitejší než znalosti? A dá sa na ňom pracovať? Autor si kladie provokatívne otázky a brilantne na ne odpovedá za pomoci najnovších vedeckých, predovšetkým psychologických poznatkov. Titul ocenia nielen rodičia, ale aj pedagógovia.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 240
EAN 9788026604150
Dátum vydania 17.2.2014
Vek od 16
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Hmotnosť 0,34
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Spisovateľ a novinár Paul Tough vo svojej novej knihe pátra po skutočných dôvodoch úspechu. Je možné, aby dieťa z problémovej a chudobnej rodiny bolo v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované? Čo by sme mali v našich deťoch povzbudzovať a rozvíjať? Je charakter dôležitejší než znalosti? A dá sa formovať? Autor si kladie provokatívne otázky a brilantne na ne odpovedá s pomocou najnovších vedeckých, hlavne psychologických poznatkov. Hoci sa kniha nevyhýba odbornejším pojmom a problémom, je napísaná pútavo. A to aj vďaka množstvu príkladov z praxe – príbehov detí a rodín, ku ktorým sa autor opakovane vracal niekoľko rokov.

Kniha je zásadným príspevkom do diskusie, ako by malo vyzerať súčasné vzdelávanie detí, a ocenia ju nielen rodičia a pedagógovia, ale aj politici a úradníci.

Paul Tough píše články do najprestížnejších amerických novín a periodík (New York Times, New Yorker) a okrem iných tém sa zaoberá práve vzdelaním.

„Svieža a presvedčivá spoločenská polemika, vychádzajúca zo skutočných príbehov detí… Mimoriadne pútavá.“

—The Independent (London), 6. marec 2013

„Kvalitná a provokatívna kniha… Napísaná elegantne a s veľkými ambíciami.“

—The Economist, 19. január 2013

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!