EN

Veřejná tajemství

Nora Roberts

5,0
( 1 )

Romantická rocková pohádka s detektivní zápletkou
Malou Emmu si do svého krásného domu odvede otec, úspěšný rockový zpěvák, kterého zatím znala jen z fotek. Do tří let žila jen s matkou alkoholičkou a v nové rodině ji čeká láska a bohatství. Jedné noci se však stane tragédie, která ji poznamená na celý život…

Informácie

Jazyk čeština
Počet strán 464
EAN 9788026709800
Dátum vydania 23.11.2017
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo MOTTO
Hmotnosť 0,57
Typ Kniha

Malou Emmu si do svého krásného domu odvede otec, úspěšný rockový zpěvák, kterého zatím znala jen z fotek. Do tří let žila jen s matkou alkoholičkou, která se nikdy nevyrovnala s tím, že ji Brian opustil. Z Briana se stává hvězda světových pódií a Emma začíná žít nový život v harmonickém prostředí plném hudby, bohatství a lásky. Jedné noci při divokém večírku se však její nevlastní bratříček stane obětí zločinu… Události v ní zanechají trauma, které ji pronásleduje do dospělosti. Později se zamiluje do nadaného muzikanta a tajně si ho vezme. Neoženil se s ní ale jen proto, že je dcerou slavného zpěváka? A proč jí brání stát se fotografkou? Jak si Emma se vztahem poradí a dokáže si konečně vzpomenout na všechny detaily dávné tragické noci, aby se osvobodila?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Marek Zákopčan
Máloktorá autorka pre ženy má taký široký záber ako Nora Roberts. Väčšina z nich totiž sama seba zaškatuľkuje ako autorky historických romancí, súčasných vzťahoviek či rodinných drám. Nora Roberts má na konte slušnú škálu románov - od kriminálok cez dobrodružné príbehy až po klasické ľúbostné limonádky. Napriek tomu však stále dokáže prísť s niečím novým, originálnym a hlavne zábavným. Naposledy ma pobavila knihou Žhavý led a hoci sú Veřejná tajemství ladené viac romanticky než napínavo, nestrácajú nič zo spisovateľkino typického čara. Práve naopak, šikovne v nich skĺbila písané slovo s hudobnou sférou, a to citlivým príbehom ženy, ktorá si prežije svoje nielen na cca 450 stranách, ale najmä v rozmedzí dvoch desaťročí. A keďže dej plynie v znamení hesla sex, drogy a rock and roll, pripravte sa na poriadne dramatickú jazdu. Tento román mi pripomenul ranú tvorbu Elizabeth Adlerovej, keď sa ešte venovala vynikajúcim rodinným ságam namiesto gýčových presladených kriminálok. Nora Roberts našťastie ani po rokoch nepodlieza svoju latku a Veřejná tajemství je krásnym príkladom jej rozprávačského talentu. Svoju hrdinku nijako nešetrí a jej vytúžené šťastie je doslova čerešničkou na torte popri všetkom, čo sa v priebehu deja rieši. Nejde pritom o žiadnu jednohubku, kniha má úctyhodný rozsah, ale pri čítaní to nijako nepociťujete. Dej je dynamický a román budete mať za sebou raz-dva. Okrem vzťahov a dramatickej gradácie vás čaká prienik za oponu hudobného priemyslu, čo nie je práve bežná téma. Príbeh je navyše zasadený do obdobia (hlavne) sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, takže očakávajte aj závan nostalgie a časov bez všemožných technológií. Veřejná tajemství určite patria medzi najlepšie diela Nory Roberts a nemali by chýbať vo vašej domácej knižnici.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

marekzakopcan.sk - Rodina, láska a hudba

Máloktorá autorka pre ženy má taký široký záber ako Nora Roberts. Väčšina z nich totiž sama seba zaškatuľkuje ako autorky historických romancí, súčasných vzťahoviek či rodinných drám. Nora Roberts má na konte slušnú škálu románov - od kriminálok cez dobrodružné príbehy až po klasické ľúbostné limonádky. Napriek tomu však stále dokáže prísť s niečím novým, originálnym a hlavne zábavným. Naposledy m...

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!