EN

Microsoft Word 2003

Podrobná užívateľská príručka

Milan Brož


Microsoft Word už nie je len inteligentný písací stroj umožňujúci pohodlné opravy textu. V dnešnej dobe v ňom môžete vytvárať náročné tlačoviny, publikovať dokumenty pre web alebo pripraviť hromadné formuláre. Najpodrobnejšia dostupná publikácia vás tiež naučí pracovať s tabuľkami, hromadnou korešpondenciou, objektmi v dokumente (grafmi, diagramami, rovnicami, zvukmi, WordArt), novými možnosťami Sledovania zmien, atď.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 400
EAN 9788025104057
Dátum vydania 9.11.2004
Vek od 15
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo COMPUTER PRESS
Hmotnosť 0,6
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Microsoft Word už dávno nie je len inteligentný písací stroj, ktorý umožňuje pohodlné opravy textu a dáva pozor na preklepy. V dnešnej dobe v ňom už môžete vytvárať náročné tlačoviny, publikovať dokumenty pre web, spolupracovať s viacerými užívateľmi na jednom projekte alebo pripraviť hromadné formuláre. Aby ste mohli pri svojej práci pohodlne využívať maximum jeho možností, vychádzame vám v ústrety knihou skúseného autora a školiteľa, ktorá sa podrobne venuje nie len základnej práci s programom, ale i zložitejším úlohám, ako je tvorba rovníc a grafov, používanie polí alebo import dát z iných aplikácií (napr. tabuliek a grafov z Excelu).

Z obsahu knihy vyberáme:

- Úvod do Wordu 2003 – zoznámenie s prostredím programu a základnými ovládacími prvkami.

- Práca s dokumentmi – naučíte sa i náročnejšie operácie, medzi ktoré napríklad patrí obnova poškodeného textu, využitie šablón alebo ochrana súborov.

- Základné techniky práce – zvládnete základné úkony, ako je pohyb v dokumente, vymazávanie a kopírovanie textu, formátovanie písma, odstavcov i stránok, vytváranie záhlavia a pát, zoznamov, číslovania stránok, kontrola pravopisu a tlač dokumentov.

- Rozširujúce operácie – spoznáte efektívne postupy pre tvorbu profesionálnych dokumentov – využitie oddielov, automatické formátovanie, obálky a štítky, poznámky pod čiarou, generovanie obsahu, vkladanie odkazov a veľa ďalších funkcií.

- Tvorba tabuliek – vytvorenie tabuľky kreslením a zadávaním presných hodnôt, automatické formátovanie vzhľadu tabuliek, prevod tabuľky na text a textu na tabuľku.

- Hromadná korešpondencia – typizované listy, tvorba a tlač obálok a štítkov.

- Objekty v dokumente – vloženie textového poľa, obrázku a klipartu, vytvorenie WordArtu (text s kreatívnym vzhľadom), tvorba diagramov a grafov, vkladanie rovníc.

- Spolupráca užívateľov – komentáre v dokumentoch, porovnávanie viacerých verzií dokumentov, sledovanie zmien, práca s formulármi, zamknutie dokumentu proti zmenám.

- Väzba na ďalšie aplikácie – vloženie tabuľky, zoznamu alebo grafu z Excelu do Wordu, spolupráca s PowerPointom.

- Word a Internet – publikovanie dokumentu na webe, vytvorenie jednoduchej webovej stránky.

- Prílohy – okrem iného popis všetkých klávesových skratiek a ďalšie prehľady.

Milan Brož (*1946) prednáša výpočtovú techniku na súkromnej Vysokej škole obchodnej a Vyššej obchodnej podnikateľskej škole v Prahe. Je externým redaktorom magazínu CHIP a pracuje ako konzultant pre firmy. Práci s počítačom venoval niekoľko seriálov a množstvo článkov a predovšetkým už 21 kníh, napríklad Mistrovství v Microsoft Excel 2000 a 2002, Microsoft Excel 2000 pre manažérov a ekonómov alebo Microsoft Word 2002 Podrobná príručka.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM