EN

OpenOffice.org 1.1

Užívateľská príručka

SuSe


OpenOffi ce.org je plnohodnotný kancelársky balík, v ktorom môžete vytvárať texty, tabuľky, prezentácie a obrázky a ukladať ich vo formátoch bežných v Microsoft Office. Príručka vás naučí vytvárať a upravovať profesionálne dokumenty v Open Office. Súčasťou knihy je i CD s plnou verziou programu v slovenskej lokalizácií.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 1638
EAN 9788025104101
Dátum vydania 9.11.2004
Vek od 15
Vydavateľstvo COMPUTER PRESS
Hmotnosť 0,65
Typ kniha + CD

OpenOffice.org je plnohodnotný kancelársky balík, v ktorom môžete vytvárať texty, tabuľky, prezentácie a obrázky a ukladať ich vo formátoch bežných v Microsoft Office, aby boli čitateľné i pre užívateľov tejto zatiaľ najrozšírenejšej platenej elektronickej kancelárie.

V našej publikácii sa OpenOffice.org naučíte inštalovať v systémoch Linux i Windows (prílohou knihy je CD s kompletnými inštalačnými súbormi) a zvládnete prácu s jeho jednotlivými aplikáciami. Kniha vás prevedie krok za krokom všetkými znalosťami potrebnými pre tvorbu profesionálnych dokumentov.

- Textový editor OpenOffice.org Writer – naučíte sa základy tvorby textových dokumentov a ich formátovanie, využitie šablón a štýlov i automatické vkladanie a formátovanie textu.

- Tabuľkový procesor OpenOffice.org Calc – návrhy štruktúry tabuliek, vzorce, formátovanie tabuliek i grafov pre vás budú s touto knihou veľmi jednoduché.

- Prezentačný nástroj OpenOffice.org Impress – zvládnete základy tvorby prezentácie, jej predvádzanie i export na web.

- Kresliaci program OpenOffice.org Draw – naučíte sa využívať jednoduchšie kresliace funkcie programu, ale i náročnejšie efekty, napríklad trojrozmerný text a rotáciu objektov.

- Kapitola tipov vás okrem iného prevedie funkciami ochrany dokumentov tabuliek a naučí vás i základom návrhov zložitejších databázových tabuliek.

OpenOffice.org je plne lokalizovaný do slovenčiny a úplne zadarmo. Na CD je najnovšia verzie OpenOffice.org 1.1.3., ktorá bola uvoľnená v októbri 2004. Popisy a obrázky uvedené v knihe zodpovedajú postupom v tejto verzii.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM