EN

Počítač pre seniorov

Jiří Lapáček


Vniknite aj vy do tajomstiev počítačového sveta!
Počítače už dávno nie sú iba pre mladých – aj ich otcovia, starí rodičia sa nezriedka potrebujú, či chcú s nimi stretnúť. Kniha vychádza po prvýkrát v slovenčine a naučí vás zvládnuť počítač, Windows Vista i najčastejšie používané programy Office 2007 na základnej úrovni. Čitatelia vďaka knihe budú vedieť hľadať na Internete, používať elektronickú poštu, počúvať hudbu, sledovať video, pracovať s digitálnymi fotografiami.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 224
EAN 9788025127858
Dátum vydania 8.4.2010
Vek od 15
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo COMPUTER PRESS
Edícia Pre seniorov
Hmotnosť 0,4
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Mladí ľudia prirodzene jednoduchšie vstrebávajú novinky zo sveta techniky, počítačov a Internetu, pretože sa vyvíjajú spolu s nimi. Ak chcete, aby ani pred vami nezostali dvere počítačového sveta zatvorené, máte možnosť ich pootvoriť a spoznať, že preniknutie do jeho tajomstiev nie je až také zložité.

Skúsený autor vás prevedie pokladmi i nástrahami počítačov od úplných základov. Zrozumiteľný výklad je prispôsobený potrebám seniorov, nevynecháva žiaden dôležitý krok, vyhýba sa zdĺhavým postupom i náhlym skokom a látku dávkuje vo vhodnom množstve, aby sa čitateľ nestratil v záplave noviniek. Početné riešenia problémov vám pomôžu vyhnúť sa najčastejším ťažkostiam. S knihou sa okrem iného naučíte:

- Zapojiť, zapnúť a bezpečne vypnúť či uspať počítač

- Ovládať myš a pohybovať sa v prostredí Windows

- Vytvárať priečinky, ukladať a neskôr nachádzať súbory

- Písať a tlačiť vlastné texty vo Worde

- Vytvárať a upravovať tabuľky a grafy v Exceli

- Sťahovať, prehliadať a upravovať digitálne fotografie

- Počúvať na počítači hudbu a sledovať filmy

- Prehliadať webové stránky a písať e-maily

- Brániť sa vírusom a iným nebezpečenstvám z Internetu

Kniha vychádza po prvýkrát v slovenskom jazyku, je napísaná pre Windows a Office so slovenským rozhraním, v češtine vyšla už v treťom prepracovanom vydaní. Teraz je zameraná na Windows Vista a Office 2007. O autorovi:

Jiří Lapáček je autorom dvoch desiatok užívateľských publikácií, a to nielen z oblasti počítačov. Jeho publikácie vynikajú živým rozprávačským štýlom a zrozumiteľnosťou pre začínajúcich užívateľov. Je tiež autorom niekoľkých interaktívnych počítačových kurzov, mnohých článkov, napríklad pre časopis Počítač pro každého.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jiří Lapáček

Jiří Lapáček

Jiří Lapáček pracoval po absolvování VŠCHT deset let jako programátor. Stál u zrodu známé firmy Software602, pro niž vytvořil dokumentaci ke všem jejím produktům. Je autorem několika interaktivních počítačových kurzů, řady článků, například pro časopis Počítač pro každého, a více než desítky úspěšných knih z řad Jednoduše a Pro seniory. Jeho publikace vynikají živým stylem a srozumitelností pro začínající uživatele.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM