EN

Začiatok neuveriteľných dobrodružstiev Dona Quijota de la Mancha B1/B2

španielčina / slovenčina

Miguel de Cervantes


Najznámejší príbeh v španielčine upravený pre výučbu!
Zjednodušené verzia svetoznámych diel cudzojazyčnej literatúry sú spracované pre mierne až stredne pokročilých študentov. Text v originálnom jazyku je doplnený zrkadlovým slovenským prekladom, slovníčkom, gramatickými poznámkami a otázkami na porozumenie. Publikácie sú navyše doplnené o audio nahrávky, nahovorené rodenými hovoriacimi, vďaka ktorým môžete kontrolovať aj svoje porozumenie hovoreného slova.

Informácie

Jazyk španielčina
Počet strán 80
EAN 9788025127810
Dátum vydania 2.12.2009
Vek od 15
Formát 148x210 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Hmotnosť 0,14
Typ kniha + CD audio, MP3
Väzba brožovaná lepená

Publikácia je zjednodušeným prepracovaním prvých štyroch kapitol známeho románu Miguela de Cervantesa, ktoré rozprávajú o prvom dobrodružstve slávneho „rytiera smutnej postavy“ Dona Quijota de la Mancha. Text knihy je spracovaný pre študijné účely a určený stredne pokročilým študentom španielčiny, ktorí si chcú vyskúšať, ako sú schopní porozumieť cudzojazyčný literárny text. Môže byť užitočnou pomôckou pri samoštúdiu, aj na hodinách s lektorom pre spestrenie výučby.

V publikácii nájdete:

- skrátený príbeh v originálnom jazyku,

- zrkadlový slovenský preklad,

- vysvetlenie gramatických javov, ktoré sa vyskytujú v texte,

- kontrolné otázky, ktorými si overíte svoje porozumenie španielskeho textu,

- španielsko-slovenský slovníček na konci knihy

Kniha je navyše doplnená audio CD, na ktorom je celý príbeh prerozprávaný rodenými Španielmi. Nahrávku môžete iba počúvať alebo zároveň sledovať aj písaný text. Spolu s odvážnym Donom Quijotom, rytierom a ochrancom prekrásnej Dulciney, prežijete bláznivé dobrodružstvo, tiež si precvičíte schopnosť porozumieť hovorený text. S touto knihou sa nebudete pri štúdiu cudzieho jazyka nudiť a naučíte sa oveľa viac!

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM