EN

Architektúra záhrady

Abeceda slovenskej záhrady

Bohdan Dlouhý


Projektovanie vlastnej záhrady je často spojené so značnými problémami. Skúsení záhradní architekti sa vám pokúsia túto prácu uľahčiť. Prejdeme sa niekoľkými už existujúcimi záhradami, zhodnotíme ich krásu, zamyslíme sa aj nad funkčnosťou a praktickom využití rôznych typov záhrad.

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 80
EAN 9788025104187
Dátum vydania 29.12.2004
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,58
Typ kniha

Všetci asi poznáme ten pocit, že niečo niekde nie je celkom v poriadku, ale nemôžeme prísť na to, v čom je chyba. Každý autor, a môže sa to týkať čohokoľvek, trpí prevádzkovou slepotou, teda nevidí ani očividné chyby a je vďačný, keď ho na ne upozorní niekto iný. Pokúsme sa o takýto pohľad "spoza plotu" aj my v prípade architektúry záhrad.

Táto kniha nie je učebnicou sadovníckej tvorby ani doslovným návodom na založenie okrasnej záhrady, je pojatá inak. Jej východiskom sú fotografie existujúcich rodinných záhrad, vidieckych i mestských, malých i veľkých. Na celkom konkrétnych príkladoch vám tak môžeme povedať niečo o kompozícii, zakladaní, údržbe a hlavne o najčastejších chybách a problémoch, s ktorými sa ľudia pri tvorbe svojich záhrad stretávajú.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM