EN

Ovocie z vlastnej záhrady

Abeceda slovenskej záhrady

Ján Mezey


Aby ovocné stromy dobre rodili, je potrebné sa im intenzívne venovať. Prvým závažným krokom je už samotný výber vhodného druhu a odrody, následná starostlivosť o takýto strom je potom vyslovene umením. Potrebné sú dlhé roky praxe, aby mohla vzniknúť kniha, ktorá by o pestovaní ovocných stromov mohla čitateľovi odovzdať kus skúsenosti a návodov. Veríme, že sa nám to v tomto prípade podarilo – je to kniha, ktorá priamo nesie plody!

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 96
EAN 9788025104330
Dátum vydania -
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,44
Typ kniha

Ovocinárstvo prešlo v posledných rokoch značnú cestu vývoja, ktorá sa prejavila najmä vo veľkovýrobe, ale mnohé prvky z tejto oblasti sa dostali a etablovali aj v menších záhradkách.

Za posledných 15 rokov sa k nám dostalo mnoho nových odrôd ovocných druhov, ktoré nahradili tie staré. S príchodom nových odrôd prišli samozrejme aj nové problémy, týkajúce sa najmä chorôb a škodcov. Tento fakt však nesúvisí výlučne so zavedením nových odrôd, ale príčiny musíme hľadať aj v zmene klimatických prvkov a to najmä za posledných päť rokov. Vplyvom odlišných pochodov počasia v priebehu roka nastali zmeny aj pri chorobách a škodcoch, sme svedkami výskytu chorôb a škodcov, ktoré tu doteraz neboli.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!