EN

Ovocie z vlastnej záhrady

Abeceda slovenskej záhrady

Ján Mezey


Aby ovocné stromy dobre rodili, je potrebné sa im intenzívne venovať. Prvým závažným krokom je už samotný výber vhodného druhu a odrody, následná starostlivosť o takýto strom je potom vyslovene umením. Potrebné sú dlhé roky praxe, aby mohla vzniknúť kniha, ktorá by o pestovaní ovocných stromov mohla čitateľovi odovzdať kus skúsenosti a návodov. Veríme, že sa nám to v tomto prípade podarilo – je to kniha, ktorá priamo nesie plody!

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 96
EAN 9788025104330
Dátum vydania 21.10.2005
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,44
Typ kniha

Ovocinárstvo prešlo v posledných rokoch značnú cestu vývoja, ktorá sa prejavila najmä vo veľkovýrobe, ale mnohé prvky z tejto oblasti sa dostali a etablovali aj v menších záhradkách.

Za posledných 15 rokov sa k nám dostalo mnoho nových odrôd ovocných druhov, ktoré nahradili tie staré. S príchodom nových odrôd prišli samozrejme aj nové problémy, týkajúce sa najmä chorôb a škodcov. Tento fakt však nesúvisí výlučne so zavedením nových odrôd, ale príčiny musíme hľadať aj v zmene klimatických prvkov a to najmä za posledných päť rokov. Vplyvom odlišných pochodov počasia v priebehu roka nastali zmeny aj pri chorobách a škodcoch, sme svedkami výskytu chorôb a škodcov, ktoré tu doteraz neboli.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM