EN

Popínavé rastliny v záhrade

Abeceda slovenskej záhrady

Daniela Krajčovičová


Popínavé rastliny dodávajú záhrade ďalší rozmer, sú vlastne zaujímavou alternatívou stromov. Ich kvety často žiaria po celú sezónu, dokážu ozdobiť aj nejeden zastrčený kút záhrady. S najspoľahlivejšími druhmi slovenských záhrad vás zoznámi renomovaný odborník a odporučí aj zásady ich pestovania. Teraz vám už žiadna kvetinka neuschne.

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 96
EAN 9788025104347
Dátum vydania 4.3.2005
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,44
Typ kniha

Popínavé rastliny potrebujú k svojej existencii veľmi malý priestor, niekedy iba tehličku vytiahnutú z dlažby, aby sme ich mali kam vysadiť. Najväčsím problémom potom zostáva správne si vybrať.

Táto publikácia by mala byť akýmsi manuálom, návodom na zorientovanie sa v sortimente tých popínavých rastlín, ktoré sú v našich klimatickým podmienkach použiteľné. Rastliny sú rozdelené na dreviny, ktoré sú vytrvalé na danom stanovišti, a na byliny, ktoré používame v našich podmienkach podobne ako letničky. Pri každej rastline je v krátkosti popísaný spôsob množenia, najvhodnejšie stanovište z hľadiska svetelných a pôdnych podmienok, zvláštnosti rastliny a možnosti jej uplatnenia. Na konci publikácie sú všetky rastliny usporiadané do prehľadných tabuliek.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM