EN

Rok v záhrade

Abeceda slovenskej záhrady

Ladislav Kovář, Ladislav Hoskovec


Dvanásť kapitol ako dvanásť mesiacov v roku – to je dobre známa čapkovská téma v nových šatách! Dobré rady tu nájdu pestovatelia stromov i zeleniny, vášniví skalničkári, nadšenci trvaliek a dokonca i kaktusári. A všetko samozrejme podľa našich klimatických podmienok! Táto kniha by mala byť vo vašej knižnici základným kameňom – na jej vytvorení sa podieľalo niekoľko autorov - každý špecialista vo svojom odbore.

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 80
EAN 9788025104354
Dátum vydania -
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,38
Typ kniha

Záhradníci zo severu môžu závidieť nám na juhu nevymrzajúce stredomorské cibuľoviny, vinohrady, marhule a broskyne, my južania zase na oplátku zaslzíme pri pohľade na rozkvitnuté vysokohorské druhy na vašich skalkách a na nezasychajúce trávniky i letničkové záhony v záhradkách. Môžeme sa však všetci snažiť rafinovanými spôsobmi prírodu mierne prekabátiť, ale nakoniec zistíme, že ani naše zvýšené úsilie neprináša rovnaké výsledky ako tam, kde sa nemusí pre úspešný rast určitej rastliny skoro ani pohnúť prstom.

A práve preto vznikla táto kniha. Chceme v nej zachytiť priebeh záhradníckeho roka v rôznych oblastiach našej vlasti, pripraviť vás na možné úskalia pri voľbe konkrétnych druhov rastlín okrasných i úžitkových, odporučiť postupnosť práce v záhradách. Napísali sme ju pre vás obidvaja, jeden zo severu, druhý z juhu, ale zaiste v nej nájdu všetko podstatné i záhradníci zo západu alebo východu.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!