EN

Xerotermné rastliny v záhrade

Abeceda slovenskej záhrady


Aj keď slovo xerotermné neznie príliš slovensky, isto si ho skoro osvojíte. Vášeň, ktorú totiž prinášajú suchomilné a teplomilné rastliny, môže byť aj vašim osudom. Myslíte si, že na svojej záhrade nemôžete pestovať napríklad kaktusy? Potom vás táto kniha iste v mnohom prekvapí.

Informácie

Žáner záhrada
Jazyk slovenčina
Počet strán 96
EAN 9788025104408
Dátum vydania -
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,46
Typ kniha

Máte v záhrade vysychavé a teplé miesto alebo sa váš kúsok pôdy nachádza na mieste, kde je voda na zalievanie vzácnosťou? Alebo je vzácnosťou vaša prítomnosť a ak by ste aj akokoľvek chceli, nemôžete kvôli záhonu kvetov jazdiť každý deň desiatky kilometrov? Nie je teda nič ľahšieho, ako sa porozhliadnuť po rastlinke, ktorú príroda vybavila takými vlastnosťami, ktoré jej umožňujú bez ujmy prežiť obdobie s nedostatkom vlahy.

Život vznikol v pradávnych moriach, odkiaľ prvé organizmy vystúpili na súš a začali osídlovať nehostinnú pevninu. Museli sa postupne prispôsobovať životu bez stáleho kontaktu s vodným prostredím. Najďalej v tomto vývoji dospeli práve xerotermné rastliny, ktoré dokážu žiť v prostredí s nedostatkom vlahy. Ide iba o to, vedieť využiť ich unikátne vlastnosti v náš prospech.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!