EN

Poklad kráľa Tutanchamona

Jaromír Málek


Unikátna publikácia z edície Múzeum v knihe!
Príbeh objavenia neporušenej Tutanchamonovej hrobky archeológom Howardom Carterom sa stal legendou a dodnes podnecuje predstavivosť ľudí na celom svete. Táto ojedinelá kniha približuje krátke panovanie Tutanchamona v kontexte života v starovekom Egypte a podrobne ukazuje priebeh slávnej expedície vedúcej k objaveniu hrobky. Kniha je bohato ilustrovaná a obsahuje cez 30 vyberateľných faksimilií vzácnych dobových dokumentov.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 64
EAN 9788025111413
Dátum vydania 7.11.2006
Vek od 15
Vydavateľstvo CPRESS
Edícia Muzeum v knize
Hmotnosť 1,96
Typ kniha

Poklady skryté v hrobkách faraónov sa po stáročia snažili nájsť lupiči i archeológovia. A tak, 26. novembra 1922 objavili Howard Carter a lord Carnarvon hrob kráľa Tutanachamona. Svet bol nadšený – nikdy predtým nebola objavená hrobka v tak dokonalom stave, ktorá by ukrývala tak nesmierne bohatstvo pohrebnej výstavy. Kniha Poklad kráľa Tutanchamona približuje krátke panovanie tohto faraóna v kontexte života v starovekom Egypte. Predstavuje prácu niekdajších egyptológov a najmä na základe osobného archívu samotného Howarda Cartera podrobne osvetľuje priebeh slávnej expedície vedúci k objavu Tutanchamonovej hrobky. Kniha je bohato ilustrovaná a obsahuje cez 30 vyberateľných faksimílií vzácnych dobových dokumentov, väčšinou doposiaľ nepublikovaných.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!