EN

Nehnuteľnosti - kúpa, predaj, prenájom

zákony, komentáre, vzory zmlúv, judikatúra

Matej Beňa


Právny poradca pre tých, ktorí kupujú, predávajú alebo prenajímajú nehnuteľnosť.
Pri kúpe, predaji a prenájme nehnuteľností často potrebujete právnika. K tomu, aby ste si v niektorých prípadoch vedeli poradiť i sami a mohli samostatne vstupovať do právnych vzťahov týkajúcich sa nehnuteľností, vám pomôže táto kniha. Poskytne vám kompletnú sadu všetkých písomných vzorov s praktickými komentármi. Priložené CD obsahuje aktuálnu verziu zákonov súvisiacich s nehnuteľnosťami.

Informácie

Žáner právo
Jazyk slovenčina
Počet strán 160
EAN 9788025109083
Dátum vydania 12.4.2006
Vek od 15
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo BIZBOOKS
Hmotnosť 0,32
Typ kniha + CD
Väzba brožovaná lepená

V súčasnoti je kúpa, ale i predaj nehnuteľností veľmi populárnou témou. Denno-denne sa môžeme stretnúť s množstvom inzerátov realitných kancelárií uverejnených v časopisoch o kúpe, predaji a prenájme nehnuteľností, no mnohokrát si neuvedomujeme, čo všetko nasleduje za našim rozhodnutím, napr. kúpu pozemku.

Publikácia spolu s priloženým CD-čkom je určená všetkým tým, ktorí prichádzajú do styku s právnymi úkonmi týkajúcimi sa nehnuteľnosti:

- predajcovia alebo kupujúci nehnuteľnosti

- realitné a advokátske kancelárie, ktoré kúpu nehnuteľností sprostredkovávajú

- vlastníci, ktorí prenajímajú svoj byt či inú nehnuteľnosť.

Kniha objasňuje jednotlivé typy právnych úkonom vzťahujúcich sa k nehnuteľnostiam. Pri každom type sú uvedené najčastejšie vzory zmlúv aj s ich komentárom. Nechýbajú ani rady a odporúčania ako si zmluvy pripraviť a na čo dávať pri príprave pozor.

V tejto publikácii nájdete zrozumiteľný súhrn všetkých potrebných informácií týkajúcich sa kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností.

Na priloženom CD sa nachádzajú úplné znenia príslušných zákonov ako i vzory zmlúv, s ktorými sa stretnete v knihe.

JUDr. Matej Beňa sa narodil v roku 1976 v Bratislave. Právnickú fakultu Univerzity Komenského absolvoval v roku 1999. V rokoch 1999-2001 pôsobil na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela ako asistent na katedre medzinárodného práva. Od roku 2002 pôsobí ako spoločník advokátskej kancelárie. Okrem práva nehnuteľností sa venuje najmä obchodnému právu a právu duševného vlastníctva. Publikoval viacero odborných článkov a s príspevkami vystúpil na odborných seminároch a vedeckých konferenciách.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!