EN

Nehnuteľnosti - kúpa, predaj, prenájom

zákony, komentáre, vzory zmlúv, judikatúra

Matej Beňa


Právny poradca pre tých, ktorí kupujú, predávajú alebo prenajímajú nehnuteľnosť.
Pri kúpe, predaji a prenájme nehnuteľností často potrebujete právnika. K tomu, aby ste si v niektorých prípadoch vedeli poradiť i sami a mohli samostatne vstupovať do právnych vzťahov týkajúcich sa nehnuteľností, vám pomôže táto kniha. Poskytne vám kompletnú sadu všetkých písomných vzorov s praktickými komentármi. Priložené CD obsahuje aktuálnu verziu zákonov súvisiacich s nehnuteľnosťami.

Informácie

Žáner právo
Jazyk slovenčina
Počet strán 160
EAN 9788025109083
Dátum vydania 12.4.2006
Vek od 15
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo BIZBOOKS
Hmotnosť 0,32
Typ kniha + CD
Väzba brožovaná lepená

V súčasnoti je kúpa, ale i predaj nehnuteľností veľmi populárnou témou. Denno-denne sa môžeme stretnúť s množstvom inzerátov realitných kancelárií uverejnených v časopisoch o kúpe, predaji a prenájme nehnuteľností, no mnohokrát si neuvedomujeme, čo všetko nasleduje za našim rozhodnutím, napr. kúpu pozemku.

Publikácia spolu s priloženým CD-čkom je určená všetkým tým, ktorí prichádzajú do styku s právnymi úkonmi týkajúcimi sa nehnuteľnosti:

- predajcovia alebo kupujúci nehnuteľnosti

- realitné a advokátske kancelárie, ktoré kúpu nehnuteľností sprostredkovávajú

- vlastníci, ktorí prenajímajú svoj byt či inú nehnuteľnosť.

Kniha objasňuje jednotlivé typy právnych úkonom vzťahujúcich sa k nehnuteľnostiam. Pri každom type sú uvedené najčastejšie vzory zmlúv aj s ich komentárom. Nechýbajú ani rady a odporúčania ako si zmluvy pripraviť a na čo dávať pri príprave pozor.

V tejto publikácii nájdete zrozumiteľný súhrn všetkých potrebných informácií týkajúcich sa kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností.

Na priloženom CD sa nachádzajú úplné znenia príslušných zákonov ako i vzory zmlúv, s ktorými sa stretnete v knihe.

JUDr. Matej Beňa sa narodil v roku 1976 v Bratislave. Právnickú fakultu Univerzity Komenského absolvoval v roku 1999. V rokoch 1999-2001 pôsobil na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela ako asistent na katedre medzinárodného práva. Od roku 2002 pôsobí ako spoločník advokátskej kancelárie. Okrem práva nehnuteľností sa venuje najmä obchodnému právu a právu duševného vlastníctva. Publikoval viacero odborných článkov a s príspevkami vystúpil na odborných seminároch a vedeckých konferenciách.

Súbory na stiahnutie

pdf Obsah.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM