EN

Mária Terézia: Najmocnejšia panovníčka Európy

Vladimír Liška


Spoznajte kľúčové okamihy vlády Márie Terézie
Aké boli kľúčové okamihy vlády Márie Terézie? Barokové obdobie, do ktorého sa jediná uhorská panovníčka narodila, bolo bohaté na kultúru i množstvo povier a predsudkov. Objavovalo sa niekoľko zázračných a pozoruhodných udalostí, ktoré ovplyvňovali dobu aj vnútorný svet panovníčky – jej vzťahy k cirkvi a náboženskej viere. Autor sa tak zamýšľa aj nad rozporuplnosťou vlády Márie Terézie a nad jej prínosom do reformného úsilia, ktoré je pre jej vládu príznačné.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 208
EAN 9788056601396
Dátum vydania 1.9.2017
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo XYZ
Hmotnosť 0,44
Typ Kniha

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

vinlit.sk - Mária Terézia – Najmocnejšia panovníčka

Keďže sa ku knihe nemôžem kriticky vyjadriť ako historik, posnažím sa vám priblížiť aspoň môj čitateľský posudok. Mária Terézia – Najmocnejšia panovníčka Európy je knižka, ktorú napísal popredný český záhadológ, publicista a spisovateľ Vladimír Liška, niet teda divu, že sa v publikácii venuje aj istým záhadám či nepotvrdeným konšpiráciám. Milovníkov histórie a zvlášť 18. storočia titul okamžite za...

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!