EN

Vážka

Michel Bussi


Napínavá detektívka so šokujúcim rozuzlením. Kto je vlastne bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla?
Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po dlhých rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník. Je šokujúce rozuzlenie dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk slovenčina
Počet strán 424
EAN 9788026701972
Dátum vydania 13.10.2014
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo MOTTO
Hmotnosť 0,4150
Typ Kniha
Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Michel Bussi"

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

Prihlásiť

Recenzia médii

www.gorila.sk - Štýl písania je istý a uveriteľný

Tento príbeh bol jednoducho geniálny. Alebo skôr zložito výborný. Okrem línie v prítomnosti sa dostávame prostredníctvom zápiskov aj do minulosti, kde detektív chronologicky opísal priebeh svojho pátrania. A aby komplikácií nebolo málo, v prítomnosti sa strieda viac uhlov pohľadu. Sú tu dve rodiny, kde sú znepriatelení starí rodičia a v oboch rodinách má Lylie aj potenciálnych súrodencov - u Vitralovcov je to Marc a u Carvillovcov vyšinutá Malvína. A, samozrejme, všetci sú presvedčení o svojej vlastnej pravde a Lylie si privlastňujú. Preto je prirodzené a potrebné vidieť udalosti z perspektívy všetkých týchto postáv. A aké to boli postavy! Skutočne rôznorodé osobnosti, od typu "tichá voda brehy myje" až po ambiciózne a bláznivé. Dlhé roky neistoty poznačili každého bez výnimky a tomu sa ani nemôžete čudovať. Predstavte si, aké by to bolo hrozné zistiť, že vaše dospelé deti zomreli. A potom sa dozviete, že jedno malé bábätko prežilo. Zapáli sa vo vás nádej, že život predsa len nie je taký krutý a nechal vám aspoň vašu vnučku. No zrazu zisťujete, že vám ju chce vytrhnúť z náručia iná rodina. Držali by ste sa v takomto prípade svojho presvedčenia? Určite áno. To dieťa by bolo stredobodom vášho života, ale neustála neistota by vás postupne ničila. Presne to sa dialo s Carvillovcami a Vitralovcami. Okrem výnimočných postáv spočíva sila tohto príbehu v jeho celkovom vystavaní. Autorov štýl písania je istý a uveriteľný. Má jasno aj v tom, kedy a ako prekvapiť čitateľa. Okrem zaujímavých a silných charakterov sa tu dostáva do popredia aj výrazný kontrast medzi rodinami - na jednej strane otvorenosť a láskavosť a na druhej zase arogancia a odsudzovanie. Mňa Vážka prekvapila a presvedčila Ak máte radi príbehy s prelínaním minulosti a prítomnosti, so záhadami a šokujúcimi odhaleniami, tak pevne verím, že budete takisto nadšení.

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižnej hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!