EN

Aktuality
More pokoja - ospevované sci-fi novej generácie o anomálii v čase aj priestore

Barrack Obama zaradil More pokoja medzi najlepšie knihy, aké čítal v roku 2022. V tom istom roku získal román kanadskej spisovateľky Emily St. John Mandelovej Goodreads Choice Awards za najlepšie sci-fi. Kritiky z najvýznamnejších médií sa hemžia superlatívmi. Žánrové senzácia More pokoja v týchto dňoch vychádza v slovenskom preklade Veroniky Maťúšovej vo vydavateľstve Lindeni.


V Lindeni vychádza jeden z top románov minulého roka - Plyniem ako rieka

„Toto je jeden z kľúčových titulov roka 2023. Povznášajúci, ľudský príbeh o ženskej sile a odolnosti v kontraste s úchvatným svetom prírody,“ napísali v britskom denníku The Independent o knihe Plyniem ako rieka od americkej debutantky Shelley Readovej. Pochvalami nešetrili v mnohých ďalších médiách, nadšené sú aj tisícky čitateľov a čitateliek po celom svete, čo z románu vyrobilo jednu z najžiadanejších kníh minulého roka. V týchto dňoch vychádza v slovenskom preklade Martiny Antošovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Ani vy nemôžete mlieko? Kniha Život bez mlieka vás zachráni!

Aj vy patríte k tým, čo nemôžu mlieko? Máte alergiu alebo intoleranciu, ktorá vám komplikuje život? Nie ste sami! Našťastie, v dnešnej dobe ponúka veda dostatok informácií a poznatkov, ktoré vám môžu zachrániť alebo minimálne zlepšiť život. Rovnako, ako kniha Život bez mlieka z vydavateľstva Lindeni.
Celá aktualita...Miluje grappu, karaoke, klasické autá a sex v SUV. A rieši tie najdpornejšie zločiny

Túto komisárku budete milovať! Elena Blanco je zvláštna a osamelá žena, ktorá miluje grappu, karaoke, klasické autá a sex v SUV. A špecializuje sa na najodpornejšie zločiny! Jeden z najťažších rieši v knihe Cigánska nevesta od španielskeho literárneho zázraku Carmen Mola. Kniha práve vychádza v slovenskom preklade Milana Kopeckého vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Abby Jimenez - hviezdna autorka dokonalej romantickej radosti

Všetci, čo majú radi romantickú literatúru, by mali spozornieť. V slovenčine vychádza prvá kniha úspešnej americkej autorky Abby Jimenez, ktorú milujú romantické duše po celom svete. „Jej slová sú ako rozprávkový prach, humorom a teplom obsypali môj život. Ak hľadáte povznášajúce, príjemné a romantické čítanie, siahnite po románe Patrím do tvojho sveta,“ odporúča Ali Hazelwood, autorka bestsellerov Hypotéza lásky a Analýza lásky. Patrím do tvojho sveta práve vychádza v slovenskom preklade Františky Gibalovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Ďalší psychologický román od autora Kvetov pre Algernona

William Stanley Milligan bol prvným človekom, ktorý bol americkým súdom oslobodený z obvinenia zo znásilnení pre dovtedy nepoznanú diagnózu - disociatívna porucha osobnosti. Podľa odborníkov skrývala Billyho osobnosť až dvadsať štyri rôznych postáv. Podľa jeho skutočného príbehu napísal Daniel Keyes, hviezdny autor legendárneho románu Kvety pre Algernona, fascinujúcu knihu 24 tvárí Billyho Milligana, ktorá práve vychádza v slovenskom preklade Zuzany Dudíkovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...Ďalší veľký prípad Cormorana Strikea od bestsellerového Roberta Galbraitha

Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová, ktorá pod svojim pseudonymom Robert Galbraith stvorila detektíva Cormorana Strikea, prichádza s ďalšou výpravnou kriminálkou. Kniha Atramentovočierne srdce má v slovenčine takmer 1100 strán a prináša nový, do detailov rozpitvaný prípad Strikea a jeho partnerky Robin. V slovenskom preklade Diany Ghaniovej práve vychádza na značke Lindeni vydavateľského domu Albatros Media.
Celá aktualita...

Román Majster hádankár prirovnávajú k Da Vinciho kódu

Majster hádankár je podľa ohlasov v zahraničí novým fenoménom, pripomínajúcim legendárny román Da Vinciho kód. Tajomná šifra, siahajúca do histórie, kruté zločiny, nevypočítateľné zvraty a proti tomu všetkému stojí slávny tvorca hádaniek. Dokáže vyriešiť magickú šifru, ktorá rozhodne o osude ľudstva? Skutočné lákadlo pre fanúšikov tajomných a napínavých príbehov od bestsellerovej americkej autorky Danielle Trussoni práve vychádza v slovenskom preklade Niny Weidlerovej na značke Lindeni vo vydavateľstve Albatros Media.
Celá aktualita...

Deň trifidov - dychberúce kultové sci-fi

Ľudstvo osleplo. Svet ovládli mäsožravé rastliny. Dychberúce kultové sci-fi Deň trifidov z roku 1951 od jedného z najrešpektovanejších britských autorov tohto žánru Johna Wyndhama vychádza v novom slovenskom preklade Ivany Cingelovej vo vydavateľstve Lindeni. Najslávnejší katastrofický román dvadsiateho storočia očaruje aj straší dodnes.

Taká veľmi anglická vražda - skvelá kniha pre fanúšikov klasických detektívok

Urobte miesto, slečna Marplová, do mesta prišla nová detektívka! Zoznámte sa s váženou lady Eleanor Swiftovou, chýrnou cestovateľkou, ktorá má rada dobrodružstvá a psy. Lady je hlavnou hrdinkou klasickej detektívnej série Záhady Eleanor Swiftovej od Verity Bright, prvý prípad s názvom Taká veľmi anglická vražda práve vychádza v slovenskom preklade Adrieny Richterovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Kráľovná romantiky Mariana Zapata konečne aj v slovenčine - v Lindeni vychádza román Kulti

Svetová hviezda romantickej literatúry Mariana Zapata sa konečne dočkala aj slovenského vydania. Na značke Lindeni, ktorá patrí vydavateľskému domu Albatros Media Slovakia, vyšla ako prvá jej skvelá kniha Kulti, ktorá je ako stvorená na letné dovolenky. Za tajomným názvom sa skrýva futbalová hviezda, ktorú odmalička zbožňuje hlavná hrdinka príbehu. Keď sa stane jej trénerom, znie to ako splnený sen. Ale čo ak sa zo sna stane nočná mora?
Celá aktualita...


Kým pravda vyjde najavo - kniha o tom, čo by ste chceli zmeniť vo svojej minulosti

Čo by ste zmenili vo svojej minulosti? Nad tým sa zamýšľa japonský spisovateľ Tošikazu Kawaguči, tvorca magickej kaviarne Funiculi Funicula, ktorej návštevníci majú možnosť vrátiť sa späť. Prvá kniha z tohto tajomného priestoru s názvom Kým vychladne káva zaujala čitateľov po celom svete, Slovensko nevynímajúc, teraz vychádza vo vydavateľstve Lindeni v preklade Beáty Hornej novinka Kým pravda vyjde najavo.
Celá aktualita...

Leto porušených pravidiel - román inšpirovaný pesničkami Taylor Swift

Spevácka superhviezda Taylor Swift je inšpiráciou pre mnohých poslucháčov a poslucháčky po celom svete, americkú spisovateľku K. L. Waltherovú dokonca inšpirovala k napísaniu románu! Kniha Leto porušených pravidiel sa stala senzáciou medzi mladými čitateľkami a čitateľmi a teraz vychádza v slovenskom preklade Zuzany Smolinskej vo vydavateľstve CooBoo.
Celá aktualita...

Emily v Paríži - očakávaná kniha podľa seriálového hitu od Netflixu

„Milujem Paríž, ale neviem, či Paríž miluje mňa,“ hovorí hrdinka seriálového hitu Emily v Paríži, ktorý patrí k najúspešnejším titulom služby Netflix v mnohých krajinách sveta, Slovensko nevynímajúc. Teraz podľa seriálu vznikla rovnomenná kniha, ktorú napísala francúzska autorka Catherine Kalengula a v preklade Marty Činovskej vychádza aj v slovenskom vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...


Nech už mám desať! - nová kniha hviezdy detskej literatúry Zuzany Štelbaskej

„Je to denník. Ja sama som milovala knihy písané denníkovou formou a moja dcéra ich tiež číta najradšej. Verím, že to tak má aj veľa ďalších deciek, tak nech sa im dobre číta!“ hovorí o svojej najnovšej knihe Nech už mám desať! úspešná slovenská autorka Zuzana Štelbaská. Príbeh Kiky, obyčajného dievčaťa z obyčajnej školy, ktoré miluje zvieratá, má super veľkého a otravného malého brata a hlavne najskvelejšie kamošky, práve vychádza vo vydavateľstve Albatros. Skvelé ilustrácie pre knihu nakreslil známy český autor Tomáš Kopecký.
Celá aktualita...

NAPÍŠTE NÁM