EN

Aktuality

Príbeh márnotratného syna od bestsellerového Charlesa Martina

Dlhá cesta domov, to je silný príbeh o návrate márnotratného syna od autora bestsellerov Hora medzi nami či Keď svrčky plačú Charlesa Martina. Pri čítaní knihy naplno precítite vzťah medzi zlomeným mužom a otcom, ktorý ho doma nikdy neprestal čakať. Emotívny román práve vychádza v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Ty krásna, temná Vanessa

„Silné a zároveň bolestné čítanie; jedna z najvplyvnejších kníh éry #MeToo,“ označili román Ty krásna, temná Vanessa v časopise Vogue. Strhujúci debut výnimočne talentovanej autorky Kate Elizabeth Russellovej popisuje vzťah medzi predčasne vyspelým, napriek tomu neuveriteľne naivným dospievajúcim dievčaťom a jej uhrančivým, no najmä diabolsky manipulatívnym profesorom. Kontroverzný román práve vychádza v preklade Iny Martinovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...

Frankissstein

Finalista Bookerovej ceny 2019 je vtipný, vášnivý, smelý a prenikavý román a ľúbostný príbeh o živote.
Celá aktualita...

Bol raz jeden život - Srdce

Pre mnohých je symbolom detstva. Francúzsky animovaný seriál Bol raz jeden život si pamätáme mnohí z nás a radi spomíname na dobrodružstvá milých hrdinov Maestra, Hema, Globínky a ich priateľov v hlbinách ľudského tela. Teraz si ich príbehy môžu deti aj ich rodičia prečítať aj v nádherne spracovanej komiksovej podobe, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fragment.
Celá aktualita...

Prvá lož - triler o rozhodnutí a klamstve, ktoré zmení celý život

Za bezsenných nocí si to všetci občas predstavujeme. Ste doma sami. Niekto sa k vám vláme. V sebaobrane votrelca zabijete. A teraz ste pre políciu zločincom vy. Takto rozohráva napínavý príbeh Prvá lož anglický autor A. J. Park. Jeho debutový triler zaznamenal skvelé ohlasy a recenzie: „Kniha plná drámy a napätia,“ napísali v magazíne My Weekly o Prvej lži, ktorá práve vychádza v preklade Maríny Gálisovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...


Neviestky Osvienčimu

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Román Neviestky Osvienčimu od poľského autora Dominika W. Rettingera je jednou z mála kníh, ktoré sa venujú tematike Komanda Puff, verejných domov, ktoré otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch. Hovorí o nádeji, dôstojnosti a odpustení, ale aj o zaslepenosti a neprekonateľnej priepasti medzi ľuďmi v hrôzach druhej svetovej vojny. Kniha Neviestky Osvienčimu práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v slovenskom preklade Kristíny Poloncovej.
Celá aktualita...


Mliekar

Výnimočný. Desivý aj bujarý, ľstivý aj veselý. Triumf. To je len zopár prívlastkov, ktoré sa ušli oceňovanému románu Mliekar severoírskej autorky Anny Burnsovej. Kniha o nádeji v trvalom strachu, ktorá v roku 2018 získala Booker Prize, jednu z najrešpektovanejších literárnych cien na svete, práve vychádza v skvelom preklade Barbary Sigmundovej vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...


NAPÍŠTE NÁM