EN

Aktuality


Kým vychladne káva

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, hoci len na malú chvíľu - kým vám vychladne káva? Práve o takej možnosti píše vo svojom debutovom románe rešpektovaný japonský divadelník Tošikazu Kawaguči. Zvláštny a zároveň očarujúci príbeh o medziľudských vzťahoch, premárnených príležitostiach a nekončiacej sile lásky Kým vychladne káva práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni.
Celá aktualita...


Pasažieri

Nasadnete do samojazdiaceho auta, zrazu sa nečakane zamknú dvere, trasa sa zmení a ozve sa tajomný hlas, ktorý vám oznámi: „Zomrieš.“ Taká je zápletka nového románu Pasažieri od renomovaného britského spisovateľa Johna Marrsa, autora bestselleru Spriaznené duše. Triler, ktorý vás pripúta do sedačky a nevstanete, kým ho nedočítate, práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v preklade Otta Havrilu.
Celá aktualita...

Deti žltej hviezdy

Deti žltej hviezdy – to je nový román Maria Escobara, autora celosvetového bestselleru Osvienčimská uspávanka, ktorý si získal aj srdcia slovenských čitateľov a čitateliek. Krásny príbeh dvoch bratov o úniku, nádeji a obetách uprostred nebezpečenstva druhej svetovej vojny práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v preklade Milana Kopeckého.

Škrabot

Škrabot – to je strhujúci a mrazivý triler slovenského autora Petra Derňára o túžbe vyrovnať sa s minulosťou, ktorá bojuje s potrebou dosiahnuť v živote niečo viac. „Peter Derňár namiešal silný kokteil hrôzy a na záver nezabudol položiť čerešničku na debutantskú tortu. Na poslednej strane mi doslova stiahlo žalúdok,“ napísali vo svojej recenzii na portáli Sieťovka. Debut nového objavu na slovenskej žánrovej scéne práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni.

Vydrž to so mnou

Obľúbená slovenská autorka Kristína Ježovičová prichádza s novým silným príbehom. Tentoraz rozpráva o kolotoči sebaklamu a pretvárky a najmä o hľadaní sebalásky v dôležitom období dospievania. Kniha Vydrž to so mnou práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo.

Pôvabná kniha o láske, ktorú sa oplatí prežívať znova a znova

„Rovnako krásne a zábavné, ako aj vrúcne a podmanivé. Je to jedna z najkrajších love story, aké som v živote čítala,“ napísala autorka bestselleru Hnev, čo si zasial Angie Thomasová o knihe Niečo iné ako navždy. Debutový román amerického autora justina a. reynoldsa (sám vyžaduje používať malé písmená...) práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo v preklade Kristíny Balalovej.
Celá aktualita...


Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby

Dnes (05.02.2021) vychádza kniha silných príbehov z pandémie, zbierka jedinečných výpovedí o tom, ako sa známe slovenské osobnosti i obyčajní ľudia vyrovnávali s jarným lockdownom. Knihu Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby – 19 príbehov z karantény vydáva vydavateľstvo Lindeni, ktoré venuje jedno euro z každého predaného výtlačku na činnosť neziskovej organizácie Post Bellum SK.
Celá aktualita...

NAPÍŠTE NÁM