EN

O nás

Mediálna spoločnosť Albatros Media a. s. nadväzuje na spoločnosť ALBATROS nakladateľstvo a.s., ktorá od svojho vzniku v roku 1949 (do roku 1969 pod pôvodným názvom Štátne nakladateľstvo detskej knihy) vydala viac ako 10 tisíc titulov v celkovom náklade presahujúcom 350 miliónov výtlačkov. V roku 1964 bola jedným zo 7 svetových zakladateľov veľtrhu detskej knihy v talianskej Bologni. Tituly ponúka pod vlastnými značkami v Českej republike a na Slovensku, v spolupráci s lokálnymi partnermi vyrába aj rad titulov v poľštine, maďarčine, fínčine, dánčine, holandčine, estónčine, chorvátčine, slovinčine aj v ďalších, predovšetkým európskych jazykoch.

 

Albatros Media Slovakia s. r. o.
V apríli 2011 začala svoju činnosť nová mediálna spoločnosť Albatros Media Slovakia s. r. o., ktorej vlastníkom je česká spoločnosť Albatros Media a. s. Na Slovensku ponúka pod značkami 15 samostatných nakladateľstiev Albatros, B4U Publishing , BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Egmont, Fragment, Kniha Zlín, Management Press, Motto, Plus, XYZ a v rámci koedičného projektu Edice České televize široké spektrum mediálnych produktov - kníh, e-kníh a audiokníh. Portfólio obsahuje všetky žánre od literatúry pre deti, beletriu pre dospelých čitateľov, odbornú literatúru až po CD a DVD nosiče. Popri nakladateľskej činnosti prevádzkujeme pod samostatným názvom DISTRI.SK v Slovenskej republike knižnú a distribučnú sieť, ktorá zásobuje kníhkupectvá a knižnice na Slovensku (viac informácií o distribúcii tu).

Spolu s vydavateľskou činnosťou prevádzkujeme pod samostatným názvom DISTRI.SK na území Slovenskej republiky knižnú logistickú a distribučnú sieť, ktorá zásobuje viac ako 500 knižníc a kníhkupectiev. Viac informácií nájdete TU.

 

Distri.sk

Naša spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje dva knižné kluby, ktorých poslaním je priviesť deti, a nie len ich, opäť k čítaniu. Okrem bohatého výberu toho najlepšieho z kompletnej produkcie prostredníctvom knižných katalógov za klubové ceny, ponúkajú oba kluby množstvo aktivít a súťaží. Ponuka katalógov obsahuje pestrú škálu beletrie pre deti i dospelých, množstvo odborných či záujmových kníh. Starostlivý výber je zameraný tak, aby oslovil čitateľov všetkých záujmových a vekových kategórií. Kluby pôsobia od roku 2012 na viac ako 1200 školách SR a vychovali už celú generáciu mladých čitateľov za pomoci viacerých výborných učiteľov. Viac informácií o kluboch nájdete TU.

Na jar 2011 začalo svoju činnosť Centrum nových formátov s cieľom rozvoja aktivít spoločnosti v ďalších mediatypoch mimo knihy (viac informácií o činnosti Centra nájdete TU).

 

NAŠE POSLANIE

Otvárame svety príbehov a poznania.
Naše knihy vo všetkých podobách obohacujú život deťom i dospelým.
Prispievame k rozvoju jednotlivcov, kultúry
aj celej spoločnosti.

NAŠE HODNOTY

Vášeň pre knihu.
Produkty, ktoré obohacujú ľuďom život.
Zodpovednosť za šírenie morálnych hodnôt, výchovu a osobný rozvoj človeka.
Kreatívne prostredie a motivujúce podmienky pre zamestnancov.
Férovosť a etický prístup vo všetkom, čo robíme.

NAPÍŠTE NÁM