EN

Anglická gramatika s cvičebnými textami a kľúčom

Alena Kuzmová


Anglická gramatika s interaktívnym CD!
Kniha je určená na precvičovanie najdôležitejších anglických gramatických javov. Obsahuje 30 kapitol, napríklad Podstatné mená a členy, Prídavné mená, Slovesá, Predložky, Prítomné časy, Budúce časy, Minulé časy, Predprítomný čas jednoduchý a priebehový, Predminulé časy a ďalšie. Skrátka všetky dôležité oblasti gramatiky. V publikácii nájdete aj potrebné cvičenia s riešeniami uvedenými na konci knihy.

Informácie

Žáner gramatika
Jazyk angličtina
Počet strán 264
EAN 9788026600572
Dátum vydania 20.8.2012
Vek od 15
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Hmotnosť 0,5
Typ kniha + CD
Väzba brožovaná lepená

Príručka je určená predovšetkým ako doplnok vyučovania pre žiakov základných a stredných škôl, z časti potom pre samoukov študujúcich podľa zahraničných učebníc. Slúži k ľahkej orientácii v gramatike anglického jazyka, vyplývajúcej z logického porovnania so slovenčinou.

Výkladová časť učebnice sa zaoberá jednotlivými vetnými členmi, anglickými časmi a typmi vedľajších viet a súvetí, pričom približuje študentom niektoré významné odlišnosti od slovenského jazyka. Jednoduché príklady vo vetách poskytujú ľahšie pochopenie gramatiky. Prehľadnosť umožňuje študentom nájsť ľahko a rýchlo vysvetlenie nejasností.

Druhá časť učebnice obsahuje praktické cvičenia a preklady, ktoré sú zamerané na precvičenie látky vysvetlenej v jednotlivých kapitolách. Cvičenia sú zostavené pre žiakov, ktorí už angličtinu nejaký čas študujú, nie pre úplných začiatočníkov. Pomocou týchto cvičení si študenti môžu ujasniť niektoré javy, alebo rozšíriť svoje znalosti. Nevyhnutný je kľúč ku všetkým cvičeniam, ktorý túto knihu uzatvára.

CD obsahuje sadu interaktívnych cvičení ku každej lekcii, či už písomných, nahovorených alebo kombinovaných. Užívateľ má tak možnosť nadobudnuté vedomosti prakticky precvičovať a utužovať.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Alena Kuzmová

Alena Kuzmová

Alena Kuzmová pracuje mnoho let jako soukromá lektorka anglického jazyka. Individuální přístup k jednotlivým studentům je pro ni věčnou inspirací k psaní učebnic. V nich se soustřeďuje hlavně na výuku gramatické přesnosti, rozvíjení slovní zásoby a motivaci k jejich uplatnění v praxi. Své učebnice koncipuje tak, že je lze používat jak při skupinové výuce, tak i při samostudiu. Její tvorba zahrnuje gramatické příručky, jazykové kurzy i anglicko-českou beletrii s cvičebními texty.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM