EN

Mlynčeky tety Hrozienky

Marta Hlušíková


Tajomstvá prichádzajú...
Na treťom poschodí nášho domu býva teta Hrozienka, ktorá má na poličkách ozdobné mlynčeky. Ukrýva v nich tajomstvá. Potom tie tajomstvá narastú, teta Hrozienka sa posadí do okna a melie a melie a melie. Ak chceš vedieť, aké tajomstvá mlynčeky ukrývajú, stačí otvoriť túto knižku.
Získané ocenenia:
Najkrajšia detská kniha BIBIANA, 2015, Najkrajšia detská kniha Zima 2015

Informácie

Ilustrátor Alena Wagnerová
Jazyk slovenčina
Počet strán 96
EAN 9788026410041
Dátum vydania 22.2.2016
Vek od 6
Formát 167x225 mm
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,35
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Na treťom poschodí nášho domu býva teta Hrozienka, ktorá má na poličkách ozdobné mlynčeky. Ukrýva v nich tajomstvá. Potom tie tajomstvá narastú, teta Hrozienka sa posadí do okna a melie a melie a melie. Ak chceš vedieť, aké tajomstvá mlynčeky ukrývajú, stačí otvoriť túto knižku.

...Kúzelník zrazu vybral z vrecka svoju starú kúzelnícku paličku, zašibrinkoval ňou klobúku okolo nosa a povedal akési tajomné zaklínadlo. Tu sa začali diať čudesné veci, o akých sa klobúku dosiaľ ani nesnívalo: všetky rozprávkové postavičky bežali po ulici kamsi za roh. Videl zmrzlinára Vanilku, ktorému na pleci sedela mucha Svetlucha, okolo neho preletel motýlik Majstra Sláčika, papierové lastovičky, nad hlavou sa vznášal bronzový chlapec na lietajúcom Pejkovi, klobúku o nos cvrnkla akási kľučka a okolo ucha mu presvišťala hundrajúca handra. Všetci bežali a leteli a jeden cez druhého vykrikovali: „Utekajme, kým melú!“ „Kým melie kto?“ skríkol klobúk. „Predsa rozprávkové mlynčeky tety Hrozienky! O chvíľu zapadne slnko, čo nevidíš?“ Kým si stihol klobúk uvedomiť, čo sa deje, práve vstupoval aj s kúzelníkom do jedného z mlynčekov. Bolo tu teplo a voňavo, lebo bol doma. Teraz budú mlynčeky spať až do východu slnka. Do novej rozprávky všetkých vymelú až zajtra...

Marta Hlušíková sa okrem literárnej tvorby pre dospelých venuje v posledných rokoch najmä textom pre deti: Kde pavúky tkajú cukrovú vatu, Písmenkovo alebo Tam, kde pršia výkričníky, Neznášam, keď ma hladkajú po hlave, Bublinkové rozprávky, Čo baby nedokážu, Môj dedko Rýchly šíp, Strelené rozprávky, Vežovníček, Zázračné topánky, Až raz budem kapitánom.

Ďalšie tituly z rady "Veselé básničky"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Marta Hlušíková

Marta Hlušíková

Marta Hlušíková sa narodila v Leopoldove, detstvo a mladosť prežila v Trenčíne. Po maturite študovala slovenský jazyk a latinčinu. Pracovala ako redaktorka a dnes je učiteľka. Na konte má mnoho kníh, vo vydavateľstve Albatros jej vyšli knihy pre deti Strelené rozprávky, Mlynčeky tety Hrozienky a Stratená flauta pána Ananása.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Denník N - ...takmer starosvetské príbehy pre deti

V máloktorej detskej knihe je sústredený taký počet hrdinov – seniorov. Zábudlivý dedko, babka píšuca listy perom na papier, skupina dôchodcov stretávajúca sa pod sochou chlapca, kyslou kapustou sa živiaci dedo Tančibok a ďalší. Cítiť z nich autorkinu nostalgiu za vecami, ktoré už dnešné deti nepoznajú, za poslednými prežitkami toho, čo možno jej samej bolo blízke. Ku všetkým deduškom a babičkám j...
NAPÍŠTE NÁM