EN

Vieš, čo ješ?

Pavla Šmikmátorová


Naučme sa spolu pripraviť 20 zdravých, chutných a nápaditých receptov.
Detská kuchárka pre statočných malých kuchárov, ktorí sa neboja naučiť, ako zdravo variť, ale sú tiež odhodlaní odhaliť pravdu o zložení, o postupe prípravy a hlavne o následkoch dlhodobej konzumácie všeobecne veľmi obľúbených, no často značne škodlivých „pochúťok“. O aké hriešne maškrty ide? Posvietili sme si na sladké, vyprážané, umelo konzervované a ďalšie neodolateľné „blufy"...

Informácie

Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 96
EAN 9788026410966
Dátum vydania 30.5.2016
Vek od 5
Formát 210x297 mm
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,655
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Máte radi vyprážaný syr s hranolčekmi a tatárskou omáčkou? A viete, že keď toto jedlo budete jesť často, môžete skončiť v nemocnici? A čo tak kupované jahodové zákusky so želatínou? Vedeli ste, že obsahujú zomleté červené chrobáčiky, kože a kosti? Tiež nedokážete povedať dosť chrumkavým čipsom?

My vieme prečo!

Konečne bola vytvorená detská kuchárka pre statočných malých kuchárov, ktorí nielenže sa neboja naučiť, ako zdravo variť, ale sú tiež odhodlaní odhaliť pravdu o zložení, o postupe prípravy a hlavne o následkoch dlhodobej konzumácie všeobecne veľmi obľúbených, no často značne škodlivých „pochúťok“. A o aké hriešne maškrty ide? Posvietili sme si na sladké (sladené malinovky, čokoládové náhrady, točenú zmrzlinu, sladké pečivo, torty a zákusky, cereálie a müsli tyčinky), vyprážané (syr, hranolčeky, kura, rybie prsty), umelo konzervované (instantné polievky a hotové pokrmy z konzervy) a ďalšie neodolateľné „blufy“ (hamburgery, tavené syry, obložené bagety, pochúťkové šaláty, údeniny, krabie tyčinky).

Táto kniha jednoducho nebude klamať a prostredníctvom 20 šokujúcich komiksov vám na rovinu ukáže, čo vlastne jete, a vzápätí vám ako alternatívu nezdravých jedál ponúkne podrobný postup prípravy 20 zdravých, chutných a maximálne nápaditých receptov doplnených naviac cennými tipmi a vylepšeniami.

To všetko a ešte oveľa viac vám prezradí sympatická pani doktorka Miša Nebolítová, ktorá bude dôležitým orgánom v ľudskom tele vysvetľovať, prečo ochoreli, a pomocou zdravej stravy im prinavráti stratenú kondíciu.

V našej zdravej detskej kuchárke nájdete:

* 20 šokujúcich komiksov odhaľujúcich postup výroby nezdravých jedál, z ktorých vám zostane nevoľno od žalúdka

* 20 úžasných receptov na prípravu zdravého variantu nezdravých jedál,

na ktoré sa vám budú zbiehať slinky

* 10 životne dôležitých orgánov ľudského tela

* 2 prehľadné anatomické „mapy“ ľudského tela so všetkými dôležitými orgánmi

* 1 múdru pani doktorku,

ktorá si vie so všetkým poradiť

* 1 odnímateľnú tabuľku najpoužívanejších éčok do vrecka

Uživateľská recenzia

Zdenka Waradzinová
Kniha Vieš, čo ješ? je plná zaujímavých informácií o tom ako sa vyrábajú nezdravé jedlá (napr. údeniny, tavené syry, sladké pečivo, rybie prsty, mrazená pizza, instantné polievky, hamburgery, čipsy a iné). Deti sa tiež dozvedia ako škodia ich malým telíčkam, koľko cukru a chémie obsahujú a nakoniec si podľa jednoduchých receptov môžu pripraviť zdravšiu alternatívu. Na konci knihy nájdete zoznam neškodných a nebezpečných éčok, ktorý vám pomôže pri nákupe potravín v obchode. Nečakajte však žiadne nudné poučovanie, ktoré by deti nebavilo čítať. Informácie sú podané vtipným a pútavým spôsobom. Môžu za to najmä komixové časti, v ktorých je názorne ukázané ako sa nezdravé jedlá vyrábajú a ako škodia našim orgánom. Vďaka nim je možné knihu čítať už s oveľa mladšími deťmi a tak im nenásilným spôsobom vštepiť zásady zdravého stravovania.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM