EN

Pomsta & rozbřesk


Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh.
V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk čeština
Prekladateľ Adéla Špínová
Počet strán 400
EAN 9788075441775
Dátum vydania 12.9.2016
Vek od 12
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,53
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh.

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku a za každého rozbřesku ji nechává oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen odhodlaná zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy.

V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. Ale jestli je Chálid doopravdy takové monstrum, jak je potom možné, že se do něj Šeherezáda zamiluje? A znamená v tomto světě plném tajemství láska vůbec něco?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Pomsta & rozbřesk"

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

blog - Keď každý východ slnka môže byť vaša smr

Vždy, pri východe slnka, vyhasne život jedného dievčaťa. Prečo? Nikto, okrem kalifa a jeho blízkych, nepozná naozajstnú odpoveď. Rovnaký osud si počkal aj na Shivu, ktorá, rovnako ako dievčatá pred ňou, zahynula na hodvábnom špagátiku. A rovnako, ako rodiny tých ostatných aj ona mala niekoho, kto za to mladého kalifa nenávidel tak moc, že ho chcel vidieť trpieť a ľutovať svoje činy. Šeherezáda sa ...
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!