EN

Velká knihovna – Z kostí a inkoustu

Rachel Caine

5,0
( 2 )

Informace a vědomosti byly a jsou klíčem k moci!
Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit.

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk čeština
Originálny názov The Great Library 1 – Ink and Bone
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 352
EAN 9788025333907
Dátum vydania 26.10.2017
Vek od 14
Formát 135x203 mm
Vydavateľstvo Fragment
Hmotnosť 0,51
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Alexandrijská knihovna – největší a nejslavnější knihovna starověku – uchovávala tisíce vzácných knih a dokumentů. Pak ale přišel ničivý požár, který vše pohltil. Co by se však stalo, kdyby k jejímu zničení nedošlo?

Jess Brightwell je pašerák knih. I když je mu teprve šestnáct, už velice dobře chápe, že černý obchod s knihami vynáší. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit.

Když Jess dostane možnost studovat ve Velké knihovně a stát se jedním z mála, kteří tam mohou pracovat, neváhá. Je přece skvělé dostat se k zákulisním informacím tolik důležitým pro jejich rodinný obchod!

Brzy se však ukazuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit. Nevysvětlená úmrtí spolužáků, tajuplný učitel a podivná atmosféra strachu dávají tušit, že ti, kteří Knihovnu ovládají, nehrají čestnou hru. Nejde jim o ochranu velkých myšlenek. Jde jim o ovládání vědomostí, a tím i celého světa…

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Velká knihovna"

Uživateľská recenzia

Marek Zákopčan
Už sa opakujem, ale zas tu máme autorku, ktorá bola schopná aj v tom obrovskom množstve young adult titulov prísť s neopozeraným námetom. A to dokonca so spoločenským presahom. Pochvala však iste patrí aj editorom tunajších vydavateľstiev, ktorí majú nos na dobré tituly. Velká knihovna je nová séria zahŕňajúca (pravdepodobne) päť dielov. Kniha Z kostí a inkoustu otvára svet plný kníh, mágie a dobrodružstva, ktorý sa určite aj u vás (tak ako u mňa) zaradí na popredné miesta obľúbenosti. Rachel Caine prejavila obrovskú dávku fantázie a rozhľadu. Zo starovekej legendy si vzala všetky pútavé ingrediencie a namiešala z nich koktejl s plným využitím ich potenciálu. Alexandrijská knižnica je síce strediskom vzdelanosti a informácií, no zároveň ukrýva aj mnoho temných tajomstiev, pri ktorých je otázne, či by mali uzrieť svetlo sveta. Milujem knihy, kde hrajú knihy dôležitú úlohu. Pripomína mi to detské časy, keď boli stránky bránou do iných svetov. Dnes to vnímam o niečo racionálnejšie, pragmatickejšie. Ale Velká knihovna ma dokázala preniesť späť do uličiek plných zväzkov, ukrývajúcich tisícky rôznych príbehov. Rachel Caine očividne tiež oplýva láskou k písanému slovu a túto vášeň prenáša aj na čitateľa. Jej Jess je sympatický darebák, ktorým trafila do čierneho. Som rád, že mu vdýchla život, a nezvolila (ako to býva skôr zvykom) dievčenskú hrdinku. Do deja pasoval oveľa viac, je akýmsi ekvivalentom Harryho Pottera. Napokon, Londýn zohráva svoju rolu aj tu, i keď príbeh sa odohráva v roku 2025. Okrem samotného deja vás zaujme aj vydarená obálka, s ktorou sa grafici pekne vyhrali. A autorka ku koncu románu pripojila aj zoznam skladieb, ktoré jej pomáhali vytvárať atmosféru pri písaní. Skúste si ich pustiť námatkovo aspoň zopár, som si istý, že náladu diela si tak ešte viac zvýrazníte. Z kostí a inkoustu je skvelý štart. Budem silno dúfať, že autorka naplní očakávania a aj v ďalších častiach série nám ponúkne takúto čarovnú jazdu.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

marekzakopcan.sk - Čarovná séria z knižného sveta

Už sa opakujem, ale zas tu máme autorku, ktorá bola schopná aj v tom obrovskom množstve young adult titulov prísť s neopozeraným námetom. A to dokonca so spoločenským presahom. Pochvala však iste patrí aj editorom tunajších vydavateľstiev, ktorí majú nos na dobré tituly. Velká knihovna je nová séria zahŕňajúca (pravdepodobne) päť dielov. Kniha Z kostí a inkoustu otvára svet plný kníh, mágie a dobr...

elliesbookverse.blogspot.cz/2018/ - Z kostí a inkoustu

Či už pomenovanie série, alebo samotný názov knihy predpovedá dej plný kníh, vedomostí a možno aj tajomstiev. Pravý knihomoľ sa takejto téme nikdy nevyhne, preto som bola veľmi rada, keď sa táto kniha dostala aj ku mne. Skutočne veľmi originálny námet, dobre spracovaný a veľmi pekne napísaný príbeh. Čo sa mi páčilo najviac, bola postupná gradácia deja, prekvapivé zápletky a rozuzlenia. Čítala ...
NAPÍŠTE NÁM