EN

Letec a živly

Antoine de Saint-Exupéry


poeticky vylíčený let, při němž šlo o život z franc. originálu přeložila Věra Dvořáková, doslov Zdeňka Stavinohová ilustrace Jan Hísek.

Informácie

Jazyk čeština
Počet strán 48
EAN 9788074295102
Dátum vydania 19.1.2015
Vek od 15
Formát 116x164 mm
Vydavateľstvo Vyšehrad
Edícia Harmonie
Hmotnosť 0,044
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Druhé vydání povídky Antoina de Saint-Exupéry, v níž strhujícím způsobem líčí svůj vlastní zážitek: souboj pilota malého poštovního letadla s jihoamerickým cyklonem. Ilustrace Jan Hísek. Jan Hísek (* 1965 v Praze), malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (1984–1990), obor Knižní kultura a písmo u profesora Milana Hegara a docenta Jana Solpery. Od poloviny 80. let do konce století se zabýval převážně volnou grafikou, hlavně mezzotintou, později přibyla kresba. Nyní se vyjadřuje ponejvíce malbou, kterou v poslední době představil na výstavách „Noční jezdec“ v Galerii Rudolfinum a „Řeka“ v Galerii Václava Špály. Ilustroval bezmála dvacet titulů, např. Zjevení Janovo. V edici Harmonie vyšla s jeho ilustracemi také povídka Šťastný princ Oscara Wilda. Žije a pracuje v Praze.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!