EN

Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať

Carolina Setterwallová

5,0
( 2 )

Až neuveriteľne realistický príbeh...
V jedno obyčajné októbrové ráno nájde Carolina svojho muža mŕtveho v posteli a v jedinom okamihu sa celý jej svet obráti hore nohami. Odrazu zostane so svojím malým synom celkom sama a musí si zvyknúť na nový údel. Zároveň sa nostalgicky vracia do minulosti a prehodnocuje svoj doterajší život. Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať je dojímavé zúčtovanie nielen so smrťou, ale aj so životom, s láskou a materstvom, s modernými vzťahmi a ich nemilosrdnými očakávaniami.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 368
EAN 9788056610077
Dátum vydania 26.4.2019
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,49
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Keď ti zaželám dobrú noc, netuším, že je to naposledy. Keby som to vedela, naša rozlúčka by bola podstatne emotívnejšia. Namiesto toho len prehodím, že si asi pôjdem ľahnúť k Ivanovi. Ty neprotestuješ. S pohľadom upretým na obrazovku počítača ma necháš ísť a ja idem. Naposledy sa ti otočím chrbtom a vyjdem z miestnosti. Myslím si, že zajtra ráno sa opäť uvidíme. To sa však nestane. Už nikdy sa neuvidíme.

V jedno obyčajné októbrové ráno nájde Carolina svojho muža mŕtveho v posteli a v jedinom okamihu sa celý jej svet obráti hore nohami. Odrazu zostane so svojím malým synom celkom sama a musí si zvyknúť na nový údel. Zároveň sa nostalgicky vracia do minulosti a prehodnocuje svoj doterajší život.

Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať je dojímavé zúčtovanie nielen so smrťou, ale aj so životom, s láskou a materstvom, s modernými vzťahmi a ich nemilosrdnými očakávaniami. Carolina čitateľovi odhalí desať rokov svojho života plného lásky a žiaľu, desať rokov života, ktorý sa navzdory všetkým plánom rozhodol vydať úplne inou cestou.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Števka Kažimírová
Autobiografia Caroliny Setterwallovej je neuveriteľne odvážna, a to nielen v popisovaní žiaľu a pocitu viny. Tehotenstvo, ktoré navonok pôsobí ako vytúžené, ale radosť z neho má iba jeden z partnerov. Alebo vzťah dvoch ľudí, ktorí sa milujú, ale každý má svoje vlastné tempo. Táto výnimočná kniha stojí za prečítanie.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

nakridlachknih.blogspot.cz - Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať

V jedno obyčajné októbrové ráno sa Caroline zmení svet. Nájde svojho muža mŕtveho v posteli. V okamihu ostáva so svojím malým synom celkom sama a musí si na tento život zvyknúť. I keď jej je rodina stále nablízku, keby niečo potrebovala, časom sa aj ich záujem zmenšuje a Carolina musí nájsť vnútornú silu bojovať ďalej. Za seba, ale hlavne za svojho syna. Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebova...

Dogmatixx - DÚFAJME, ŽE HO NIKDY NEBUDEŠ POTREBOVAŤ

Trpká a bolestivá spoveď ženy, ktorá počas jednej noci prišla o svojho partnera, je pravým dôkazom toho, že život sa niekedy naozaj nemazná. Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať je kniha, ktorá skrýva autorkine pocity a myšlienky počas jej najhoršieho obdobia. Nebojí sa odhaliť kúsok svojej duše a nebojí sa toho, že človek ako čitateľ ju môže za jej myšlienky a rozhodnutia odsudzovať. Caroli...
NAPÍŠTE NÁM