EN

Rozprávky bratov Grimmovcov B1/B2 (NJ-SJ)

nemčina / slovenčina

bratia Grimmovci


Obľúbené rozprávky bratov Grimmovcov upravené pre výučbu!
Kniha je určená pokročilým študentom nemčiny, ktorí si chcú zábavnou formou rozšíriť svoje znalosti nemeckého jazyka. Obsahuje šesť obľúbených rozprávok bratov Grimmovcov: Brémski muzikanti, Zlatá hus, Šípková Ruženka, Pani Zima, Janko a Marienka, Snehulienka. Môže byť užitočnou pomôckou na spestrenie učenia tak pre samoukov, ako aj výkladu lektora. Knihu dopĺňa audio CD, na ktorom rozprávky čítajú rodení Nemci.

Informácie

Jazyk nemčina
Originálny názov Pohádky bratří Grimmů
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 88
EAN 9788056606803
Dátum vydania 5.10.2018
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,17
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Kniha je určená pokročilým študentom nemčiny, ktorí si chcú zábavnou formou rozšíriť svoje znalosti nemeckého jazyka. Obsahuje šesť obľúbených rozprávok bratov Grimmovcov:

Brémski muzikanti, Zlatá hus, Šípková Ruženka, Pani Zima, Janko a Marienka, Snehulienka. Môže byť užitočnou pomôckou na spestrenie učenia tak pre samoukov, ako aj výkladu lektora.

V publikácii nájdete:

• upravené rozprávky v nemeckom jazyku,

• ich verný slovenský preklad,

• komentáre ku gramatike a lexike, ktoré súvisia s textom,

• otázky o porozumení textu.

Rozprávkové príbehy bratov Grimmovcov, čítané mnohými generáciami, vás zavedú do čarovného sveta fantázie, v ktorom možno stretnúť zlé čarodejnice, nemilosrdné macochy, dobrých kúzelníkov, pôvabné princezné a statočných princov. Nielenže si opäť pripomeniete hrdinov známych z detských čias, ale príjemným čítaním si obohatíte nemeckú slovnú zásobu a zdokonalíte sa aj vo výslovnosti.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
bratia Grimmovci

bratia Grimmovci

Bratia Grimmovci boli zberatelia klasických ľudových nemeckých rozprávok a mytologických príbehov. Jacob Grimm (1785 – 1863) a Wilhelm Grimm (1786 – 1859).
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM