EN

Vážení zákazníci, z dôvodu inventúry je sklad ZATVORENÝ. Vaše objednávky budú expedované od 15.07.2024. Využite skvelú zľavu počas inventúry!

Leonardo da Vinci

Jeho život a dielo

Matthew Landrus


Obsahuje vložené faksimile vzácnych dokumentov
Leonardo da Vinci je považovaný za majstra renesancie a génia, ktorý predstihol svoju dobu. Najviac sa preslávil dielami, ako sú Mona Lisa a Posledná večera. Leonardo da Vinci však nebol len vynikajúcim maliarom. V skutočnosti sám seba považoval predovšetkým za stavebného a vojenského inžiniera. Táto kniha opisuje život tohto umelca a inžiniera, dobu, v ktorej žil, a sleduje aj hlavné témy jeho rozsiahleho diela. Publikácia je bohato ilustrovaná a jej súčasťou je aj 15 vzácnych príloh.

Informácie

Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 64
EAN 9788056608111
Dátum vydania 22.3.2019
Vek od 18
Formát 283x245 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 1,256
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

LEONARDO DA VINCI je považovaný za majstra renesancie a génia, ktorý predstihol svoju dobu. Najviac sa preslávil dielami, ako sú Mona LisaPosledná večera. Leonardo da Vinci však nebol len vynikajúcim maliarom. V skutočnosti sám seba považoval predovšetkým za stavebného a vojenského inžiniera.

Táto kniha opisuje život tohto umelca a inžiniera, dobu, v ktorej žil, a sleduje aj hlavné témy jeho rozsiahleho diela. Publikácia je bohato ilustrovaná a jej súčasťou je aj 15 vzácnych príloh, ako napríklad:

    • záznam o Leonardovom narodení z roku 1452 od jeho starého otca,

    • kópia Leonardovho listu milánskemu vojvodovi Ludovicovi Sforzovi z roku 1483,

    • glejt, ktorý Leonardovi udelil Cesare Borgia,

    • Leonardova mapa Imoly.

Kniha Leonardo da Vinci je jedinečným sprievodcom životom a dielom tohto veľkého génia.

MATHEW LANDRUS je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh.

Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na University of Oxford. Učil na Open University, the University of Louisville a the Savannah College of Art and Design.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Matthew Landrus

Matthew Landrus

Matthew Landrus je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh. Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na Universite v Oxforde.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM