EN

Hviezdna obloha

Sara Gillinghamová


Otvorte oči a pozrite sa v noci na nebo. Verte, že nočnú oblohu uvidíte úplne inými očami!
Už pred tisícročiami noc čo noc ľudia vzhliadali k nebu a vďaka svojej fantázii spájali jednotlivé hviezdy do obrazcov, ktoré pomenovali po bohoch, zvieratách či predmetoch. Tieto skupiny hviezd sa nazývajú súhvezdia a dodnes ich vedci a astronómovia používajú na pomenovanie rôznych častí oblohy.V tejto knihe nájdete všetkých 88 medzinárodne uznaných súhvezdí. Prečítate si vzrušujúce príbehy a mýty viažuce sa ku každému z nich a naučíte sa ich nájsť na nočnej oblohe.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Seeing Stars
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 216
EAN 9788056613498
Dátum vydania 1.11.2019
Vek od 10
Formát 229x203 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,922
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Už pred tisícročiami noc čo noc ľudia vzhliadali k nebu a vďaka svojej fantázii spájali jednotlivé hviezdy do obrazcov, ktoré pomenovali po bohoch, zvieratách či predmetoch. Rozprávali si o nich príbehy a odovzdávali ich z generácie na generáciu. Hviezdy využívali na navigáciu, určovanie ročných období aj na predpovedanie budúcnosti. Tieto skupiny hviezd sa nazývajú súhvezdia a dodnes ich vedci a astronómovia používajú na pomenovanie rôznych častí oblohy.

V tejto knihe nájdete všetkých 88 medzinárodne uznaných súhvezdí. Prečítate si vzrušujúce príbehy a mýty viažuce sa ku každému z nich a naučíte sa ich nájsť na nočnej oblohe. Otvorte oči a pozrite sa v noci na nebo. Verte, že nočnú oblohu uvidíte úplne inými očami!

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Čaro kníh - Hviezdna obloha

Táto knižka bola však pre moju hviezdy milujúcu dušičku ako pohladenie. Nájdete v nej základne informácie o súhvezdiach, astrológii a ako sa vlastne všetko vyvíjalo. A potom si môžete podrobne prečítať o všetkých 88 súhvezdiach. Dozviete sa nielen ako ich nájsť (vždy treba začínať najjasnejšiou hviezdou), ale aj v ktorej časti sveta ich najlepšie uvidíte a v ktorých mesiacoch roka sú najviditelnej...
NAPÍŠTE NÁM