EN

Hotel Lavína

Niko Tackian


Neverte svojim spomienkam! Snový thriller od spolupracovníka kultového Francka Thillieza.
Január 1980. Joshua Auberson je ochrankár v Hoteli Lavína, nádhernom paláci vo švajčiarskych Alpách. Vyšetruje zmiznutie mladej dievčiny, ktorá aj s rodičmi patrila k hotelovým hosťom. Je si istý, že niečo v celom prípade nesedí. Barman, mlčanlivý obor, ho požiada, aby ho v snehovej fujavici nasledoval do hôr. Joshua v treskúcej zime stratí vedomie a preberie sa až v nemocničnej izbe. Zasypala ho lavína a bol v kóme. Nachádza sa však nie v roku 1980, ale 2018. Vari sa mu to všetko len prisnilo?

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Avalanche Hotel
Pôvodný jazyk francúzština
Počet strán 240
EAN 9788056618745
Dátum vydania 2.10.2020
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Neverte svojim spomienkam!

Január 1980. Joshua Auberson pracuje v bezpečnostnej službe v Hoteli Lavína, nádhernom paláci vo švajčiarskych Alpách. Vyšetruje zmiznutie mladej dievčiny, ktorá aj s rodičmi patrila k hotelovým hosťom, a má pritom zvláštny pocit. Je si istý, že niečo v celom prípade nesedí. Barman, mlčanlivý obor, ho požiada, aby ho v snehovej fujavici nasledoval do hôr. Joshua v treskúcej zime stratí vedomie... a preberie sa až v nemocničnej izbe. Zasypala ho lavína a dva dni bol v kóme. Nachádza sa však nie v roku 1980, ale 2018. Nie je ochrankár v hoteli, ale policajt a Hotel Lavína je už len rozpadávajúcou sa a dávno opustenou ruinou. Vari sa mu to všetko len prisnilo v kóme?

Bol to naozaj sen?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Niko Tackian

Niko Tackian

Niko Tackian (1973) je francúzsky scénarista, režisér a spisovateľ. Študoval právo a dejiny umenia. Jeho prvý román Niekde pred peklom vyšiel roku 2015 a získal cenu Festival Polar de Cognac. Venuje sa tvorbe scenárov, románov aj komiksov. V slovenčine vyšiel jeho napínavý triler Hotel lavína.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

marekzakopcan.sk - Neisté dianie s mrazivou atmosférou

Keď som videl obálku Hotela Lavína, okamžite mi prišiel na myseľ Bernard Minier a jeho Mráz. Podobnosť týchto dvoch diel zrejme nie je náhodná - oba pochádzajú z pera francúzskych autorov, oba sa odohrávajú počas treskúcej zimy a navyše nás privádzajú do prostredia odľahlých inštitúcií. Tam sa však podobnosť končí, pretože Niko Tackian si razí vlastnú cestu, a to tak v rámci kompozície, ako aj cel...
NAPÍŠTE NÁM