EN

Ty krásna, temná Vanessa

Kate Elizabeth Russell


Silné a zároveň bolestné čítanie; jedna z najvplyvnejších kníh éry #MeToo.
V roku 2000 sa pätnásťročná Vanessa Wyeová, študentka prestížnej strednej školy, zapletie so štyridsaťdvaročným učiteľom anglickej literatúry Jacobom Straneom. Naivná tínežerka sa zamiluje a hlboko v sebe potláča pochybnosti, ktoré sa jej z času na čas zmocňujú. O sedemnásť rokov neskôr Stranea obvinia zo sexuálneho obťažovania ďalšej študentky. Svedčiť by mala aj Vanessa. Mladá žena sa ocitá pred dilemou. Bude sa držať starého presvedčenia, že išlo o lásku, alebo deštruktívny vzťah uvidí novými očami?

Informácie

Jazyk slovenčina
Původní název My Dark Vanessa
Počet strán 424
EAN 9788056616741
Dátum vydania 25.9.2020
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,51
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

2000. Pätnásťročná Vanessa Wyeová, bystrá a na svoj vek vyspelá študentka, sa zapletie s Jacobom Straneom, skvelým, no deviantným štyridsaťdvaročným učiteľom anglickej literatúry. Neskúsená tínedžerka sa zamiluje a hlboko v sebe potláča odpor a pochybnosti, ktoré sa jej z času na čas zmocňujú.

2017. Stúpajúca vlna obvinení zo znásilnenia vynáša na povrch utajené zločiny. Stranea obvinia zo sexuálneho obťažovania bývalej študentky, ktorá osloví Vanessu, aby proti nemu svedčila aj ona. Mladá žena sa náhle ocitá pred ťažkou voľbou. Má všetko zamlčať a držať sa starého presvedčenia, že sa do vzťahu zapojila dobrovoľne, alebo sa opäť ponoriť do svojej minulosti a všetko prehodnotiť? Ako však môže zavrhnúť svoju prvú lásku, ktorá ju do hĺbky ovplyvnila a tvorila podstatnú súčasť jej života? Je možné, že muž, ktorého milovala a ktorý tvrdil, že zbožňuje len ju, je v skutočnosti vypočítavý netvor?

„Silné a zároveň bolestné čítanie; jedna z najvplyvnejších kníh éry #MeToo.“

- Vogue

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Kate Elizabeth Russell

Kate Elizabeth Russell

Kate Elizabeth Russellová se narodila a vyrostla ve východním Maine. Promovala na University of Indiana a posléze získala i titul Ph.D. na University of Kansas. Má temná Vanessa (My Dark Vanessa, 2020) je její prvotina.
View author profile

Recenzia médii

čaro kníh - Ty krásna, temná Vanessa

Píše sa rok 2000 a pätnásť ročná študentka Vanessa sa zamotá so svojim štyridsaťdva ročným učiteľom. O sedemnásť rokov neskôr je učiteľ obvinený z obťažovania. Vanessin životný príbeh nám odhaľuje zmes manipulácie, bolesti a traumy, ktorú častokrát nevidíme, nie je hmatatateľná, a pri tom tak hlboko zakorenená v mysliach obetí. Ako ťažké je vyznať sa vo vlastných pocitoch a pohnútkach, keď boli...

Janka Šlinská - Ty krásna, temná Vanessa

Kniha, ktorú som dlhšie očakávala. Začala som s ňou v sobotu poobede a včera večer som ju čítala dovtedy, kým som to celé nedočítala. A je to temné. Nielen názov, nielen hlavná postava, hlavne téma. Pätnásťročná Vanessa, štyridsaťdvaročný učiteľ angličtiny Jacob. Obťažovanie, manipulácia, popieranie, skreslená realita, následky do konca života. Veľa podnetov na rozmýšľanie. A hoci toto je fikcia, ...
NAPÍŠTE NÁM