EN
Kým vychladne káva
N

Kým vychladne káva

Toshikazu Kawaguchi


Čo by ste zmenili, keby ste sa mohli vrátiť v čase?
Čo by ste povedali na malý návrat do minulosti? V jednej malej japonskej kaviarni s názvom Funiculi Funicula takúto možnosť ponúkajú. Musíte však splniť náročné podmienky, prítomnosť sa nezmení a čas je obmedzený – musíte sa vrátiť skôr, ako vám vychladne káva. Štyria hostia kaviarne však odvahu nabrali a späť do minulosti vycestovali. Práve o nich je táto kniha. Čo všetko im cesta v čase priniesla a ako sa vďaka nej zmenili ich životy?

Informácie

Žáner svetová próza
Jazyk slovenčina
Originálny názov Before The Coffee Gets Cold
Původní jazyk japončina
Prekladateľ Beáta Horná
Počet strán 184
EAN 9788056620939
Dátum vydania 26.2.2021
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,31
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, hoci len na malú chvíľu, kým vám vychladne káva?

V jednej malej tokijskej kaviarni pomenovanej podľa známej neapolskej piesne Funiculi Funicula vraj takúto možnosť ponúkajú.

Má to však háčik. Môžete sa stretnúť len s ľuďmi, ktorí kaviareň už niekedy navštívili. Nech urobíte čokoľvek, prítomnosť tým nezmeníte. Pri pobyte v minulosti sa nesmiete pohnúť z presne určeného miesta. Váš čas v minulosti sa začína zaliatím kávy a končí sa v okamihu, keď káva vychladne. A to sme zďaleka nevymenovali všetky zo zoznamu čudesných pravidiel...

Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa náročnými podmienkami nedajú odradiť a naberú odvahu skúsiť to. Kniha ponúka štyri dojímavé príbehy tých, ktorí cestu v čase podstúpili. Čo všetko im priniesla a ako sa vďaka nej zmenili ich osudy?

Milenci je príbeh ženy, ktorá sa rozišla s mužom, za ktorého sa chcela vydať.

Manželia je príbeh muža strácajúceho pamäť a jeho manželky, zdravotnej sestry.

Sestry je príbeh ženy, ktorá ušla z domu, a jej mladšej sestry, ktorá milovala jedlo.

Matka a dcéra je príbeh tehotnej ženy, zamestnankyne kaviarne.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Toshikazu Kawaguchi

Toshikazu Kawaguchi

Japonský spisovatel Tošikazu Kawaguči se narodil v roce 1971 ve městě Ibaraki v prefektuře Ósaka. Původně scénárista a režisér divadelního spolku Sonický hlemýžď (Onsoku katacumuri) stojí v současné době v čele divadelní skupiny 1110 Produce. Mezi jeho nejznámější hry patří COUPLE, Píseň západu slunce (Jújake no uta) a Family time. Román Než vystydne káva (Kóhí ga samenai uči ni), který je autorovou prvotinou, vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, jež v podání skupiny 1110 Produce získala v roce 2013 hlavní cenu na 10. ročníku Suginamského divadelního festivalu (Suginami engekisai). Kniha byla nominována na literární cenu japonských knihkupců Hon’ja Taišó 2017. V témže roce na ni autor navázal románem Než pravda vyjde najevo (Kono uso ga barenai uči ni).
View author profile
NAPÍŠTE NÁM