EN

Letná akcia vybraných titulov s 20% zľavou!    Pri nákupe nad 40€ teraz kniha Maestro zdarma!

Atlas sopiek pre deti

Pavel Gabzdyl

3,0
( 1 )

Objavujte sopky na šiestich rozkladacích mapách
Aktívne rozpálené sopky a aj tie, ktoré odpočívajú dlhoročným spánkom, oddávna vzbudzovali hrôzu ľudí, ale ich aj inšpirovali k mnohým otázkam. Prečo sa tieto vulkány čas od času napália a pľujú okolo seba ohnivé sliny, odkiaľ sa berie magma a čo je vlastne láva? A tak ich začali skúmať a študovať. Vymysleli kvôli tomu dokonca aj samostatnú vedu zvanú vulkanológia. Chcete sa tiež na chvíľu stať vulkanológom? Na stránkach nabitých informáciami sa z vás stane bádateľ vulkánov raz-dva.

Informácie

Žáner encyklopédia
Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 42
EAN 9788000059013
Dátum vydania 16.10.2020
Vek od 6
Formát 230x260 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,642
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Aktívne rozpálené sopky a aj tie, ktoré odpočívajú dlhoročným spánkom, oddávna vzbudzovali hrôzu ľudí, ale ich aj inšpirovali k mnohým otázkam. Prečo sa tieto vulkány čas od času napália a pľujú okolo seba ohnivé sliny, odkiaľ sa berie magma a čo je vlastne láva? A tak ich začali krôčik za krôčikom skúmať a študovať. Vymysleli kvôli tomu dokonca aj samostatnú vedu zvanú vulkanológia. Chcete sa tiež na chvíľu stať vulkanológom? Žiadny problém. Na šiestich rozkladacích stránkach nabitých sopečnými informáciami sa z vás stane bádateľ vulkánov raz-dva.

V atlase nájdete

• 6 rozkladacích máp o sopkách,

• zaujímavé informácie o sopkách, ich vzniku a pôvode,

• čo je potrebné na bádanie o sopkách,

• sopky vo vesmíre,

• 7 doplňujúcich zošitkov o sopkách

a o sopečnom skúmaní.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

kultura.pravda.sk - Žeravá novinka o sopkách je skvelá

Atlas sopiek pre deti je síce určený čitateľom od šiestich rokov, ale knižná novinka Pavla Gabzdyla dostane aj dospelých. Vydavateľstvo Albatros má na autorov dobrý nos a Gabzdylovi, pracovníkovi Hvezdárne a planetária Brno, v ňom už vlani vyšla knižka Atlas mesačných dobrodružstiev. Ako totiž o autorovi možno zistiť, rodák z Havířova sa o astronómiu začal zaujímať už v útlom veku, neskôr sa j...
NAPÍŠTE NÁM