EN

Ako sa stavali divy sveta

Ludmila Hénková


Dnes môžeme divy sveta len obdivovať. Niekto ich však musel postaviť. Ako to ľudia dokázali?
Každý bol jedinečný, jeho krásu a veľkoleposť ospevovali najväčší básnici a spisovatelia svojej doby. Všetci túžili uvidieť na vlastné oči... divy sveta. Rodoský kolos, majestátne pyramídy v Gíze, Alexandrijský maják, uhrančivá Diova socha v Olympii, dych vyrážajúci Artemidin chrám v Efeze. Mauzóleum v Halikarnasse, ale aj mýtami a legendami opradené visuté záhrady v Babylone. S nami sa môžeš vrátiť v čase a nahliadnuť pod pokrievku tvorcov dávnych architektonických skvostov!

Informácie

Žáner encyklopédia
Jazyk slovenčina
Originálny názov Jak se stavěly divy světa
Počet strán 56
EAN 9788000058580
Dátum vydania 1.5.2020
Vek od 9
Formát 240x320 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,6
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Každý bol jedinečný, jeho krásu a veľkoleposť ospevovali najväčší básnici a spisovatelia svojej doby. Všetci túžili uvidieť na vlastné oči... divy sveta. Rodoský kolos, majestátne pyramídy v Gíze, Alexandrijský maják, ktorý odolával zemetraseniam a vetrom, uhrančivá Diova socha v Olympii, dych vyrážajúci Artemidin chrám v Efeze. Mauzóleum v Halikarnasse, ale aj mýtami a legendami opradené visuté záhrady v Babylone. Do dnešnej doby prežil jeden jediný. S nami sa môžeš vrátiť v čase a nahliadnuť pod pokrievku tvorcov dávnych architektonických skvostov! Veď každý z nich pozostáva z toľkých maličkostí, drobných úkonov, každodennej námahy a predovšetkým vytrvalého úsilia či už s pomocou strojov, alebo bez nich.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Z jelita elita - Ako sa stavali divy sveta

Kniha pre deti a mládež Ako sa stavali divy sveta je predovšetkým krásne, pestro a bohoto ilustrovanou publikáciou, určenou predovšetkým menším čitateľom, no nestratí sa ani ako didaktická pomôcka na hodinách dejepisu v nižšom sekundárnom vzdelávaní. Obsahovo síce dielo nie je obsiahle, potrebu množstva faktov však skôr vypĺňa a kompenzuje farbistý a podrobný vizuál a i keď je kniha útla, práve sk...
NAPÍŠTE NÁM