EN

Rekordy zo sveta zvierat

Oldřich Růžička


Ktorý živočích je najrýchlejší, najpomalší, najsilnejší alebo najdlhšie žijúci?
Rozmanitosť sveta zvierat je takmer nekonečná a mnohí z jeho zástupcov majú schopnosti, ktoré vo svete ľudí ovládajú len vymyslení superhrdinovia. Najrýchlejší, najpomalší, najsilnejší, najväčší, najmenší, najdlhšie žijúci, najďalej skáčuci, najnebezpečnejší, najkrajší, ale aj najškaredší alebo najhlbšie sa potápajúci – tieto a mnohé ďalšie naj zo zvieracej ríše prináša kniha plná neočakávaných zaujímavostí. Ponor sa s nami do sveta zvieracích supermanov.

Informácie

Žáner encyklopédia
Jazyk slovenčina
Originálny názov Rekordy ze světa zvířat
Původní jazyk čeština
Prekladateľ Mária Haraštová
Počet strán 32
EAN 9788000059976
Dátum vydania 5.3.2021
Vek od 6
Formát 255x305 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Typ kniha
Väzba viazaná s poťahom z iného materiálu

Rozmanitosť sveta zvierat je takmer nekonečná a mnohí z jeho zástupcov majú schopnosti, ktoré vo svete ľudí ovládajú len vymyslení superhrdinovia. Najrýchlejšie živočíchy sveta dokážu vyvinúť rýchlosť ako rýchle autá, rovnako ako malý nenápadný tvor má v skutočnosti silu, ktorú by sme neočakávali ani u trénovaných vzpieračov. Najsilnejší živočích sveta dokáže zdvihnúť mnohonásobok svojej vlastnej hmotnosti a najdlhšie žijúci živočích sa dožíva aj niekoľko stoviek rokov. Najrýchlejší, najpomalší, najsilnejší, najväčší, najmenší, najdlhšie žijúci, najďalej skáčuci, najnebezpečnejší, najkrajší, ale aj najškaredší alebo najhlbšie sa potápajúci – tieto a mnohé ďalšie naj zo zvieracej ríše prináša kniha plná neočakávaných zaujímavostí. Ponor sa s nami do sveta zvieracích supermanov.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Oldřich Růžička

Oldřich Růžička

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a více než 12 let působil jako učitel na základní škole a následně na gymnáziu. Po opuštění pedagogické dráhy začal pracovat jako redaktor, posléze šéfredaktor a publisher v nakladatelství Computer Press, kde stál mimo jiné u zrodu nově vznikajících redakcí knih pro děti a mládež, redakce hobby literatury a dalších oblastí non-fiction literatury. V roce 2007 založil nakladatelství B4U Publishing, které se od svého počátku zaměřilo na tvorbu knih pro děti a orientovalo se převážně na zahraniční trhy. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se ve čtyřiceti zemích pěti kontinentů.
View author profile
NAPÍŠTE NÁM