EN

Láska a gelato

Jenna Evans Welchová


Najúžasnejšie letné čítanie s talianskou atmosférou a chuťou gelata na perách.
Lina trávi prázdniny v Taliansku, ale akosi nemá náladu na pláže ani slávne pamiatky. Prichádza do Florencie len pre mamino želanie, aby stretla svojho otca. Ale prečo by mala spoznať niekoho, kto sa o ňu šestnásť rokov vôbec nezaujímal? Lina túži po jedinom – vrátiť sa domov. Potom však natrafí na mamin denník zo študentských čias. Spolu s tajomným Lorenzom kráča v maminých šľapajach a spoznáva nádhernú taliansku kultúru. Postupne rozuzľuje spleť rodinných tajomstiev, aby zistila, kam naozaj patrí.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Love & Gelato
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Ivana Cingelová
Počet strán 312
EAN 9788056622513
Dátum vydania 28.5.2021
Vek od 13
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,31
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Najúžasnejšie letné čítanie s talianskou atmosférou a chuťou gelata na perách.

Lina trávi prázdniny v Taliansku, ale akosi nemá náladu na pláže ani slávne pamiatky. Prichádza do Florencie len pre mamino želanie, aby stretla svojho otca. Ale prečo by mala spoznať niekoho, kto sa o ňu šestnásť rokov vôbec nezaujímal? Lina túži po jedinom – vrátiť sa domov.

Potom však natrafí na mamin denník zo študentských čias. Spolu s tajomným Lorenzom kráča v maminých šľapajach a spoznáva nádhernú taliansku históriu a dychberúce umenie. Ani sa nenazdá a poddáva sa skrytým láskam v talianskych uličkách a pekárničkách. Postupne rozuzľuje spleť rodinných tajomstiev, aby zistila, kam naozaj patrí.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jenna Evans Welchová

Jenna Evans Welchová

Jenna Evans Welch sa jednoducho musela stať spisovateľkou, pretože sama v mladosti nenašla žiadne tínedžerské knihy, ktoré by chcela čítať. Teraz píše o babách, ktoré objavujú cudzie krajiny a kultúry. Sama chodila na strednú školu v Taliansku, jazdila medzi pamiatkami na skútri a popritom jedla hordy talianskeho gelata. So svojím manželom a dvoma deťmi žije v Salt Lake City v Utahu.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

kristy_drazovska - Láska a gelato

Láska a gelato Prečo by ste si ju mali prečítať? - nádherné prostredie Florencie, ktoré spoločne s hrdinkou postupne objavujete - gelato (akože fakt dobré gelato) - dejová línia, ktorú tvoria denníkové zápisky opisujúce udalosti z minulosti - ono ešte nejaký dôvod treba? Ale vážne! Toto leto ma YA znovu začalo baviť a Láska a gelato je krásna knižka, ktorá je ako stvorená na leto. Jej č...

Drominickacita.sk - Láska a gelato

Láska a gelato je pre mňa veľmi milým prekvapením. Úžasná letná oddychovka, najmä pre mladšie ročníky. Dovolím si však tvrdiť, že poteší aj nás 30+. Ja som ju prečítala neskutočne rýchlo. Oddýchla som si pri nej, zasmiala som sa, ale aj ma dojala. Vďaka nej som sa preniesla o pár rokov dozadu. Odporúčam dievčatám od 16 rokov a každému, kto chce uniknúť do Talianska na sladké gelato.

fandomky - Láska a gelato

Predstavte si vôňu čerstvého pečiva, chuť sladkého gelata a hlavne pohľad na nádhernú krajinu . Ak sa tento rok nechystáte na dovolenku, mám pre vás knižný tip, s ktorým môžete prežiť chvíle v nádhernom Taliansku. Láska a gelato. Hlavná postava Lina je nútená ísť po smrti matky do Talianska za svojím otcom. Matka jej zanechala denník, ktorým sa Lina dozvedá o matkinej minulosti. Tento nápad, a...
NAPÍŠTE NÁM