EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Pravidla pro holky

Candace Bushnell, Katie Cotugno


Začne to dřív, než vám to vůbec dojde. Naučíte se pravidla pro holky.
Marin je vynikající studentka, Její budoucnost vypadá zářně – angličtinář pan Beckett oceňuje, jak píše, a povídá si s ní o knihách. Když ale učitel zajde v jejich „vztahu“ příliš daleko, je Marin v šoku a zmatená, protože neví, co se vlastně stalo. Může za to všechno ona? Když konečně sebere odvahu celou situaci řešit s vedením školy, nikdo jí nevěří. A ona ho navíc musí dennodenně vídat. Když události ve škole i v jejím osobním životě začnou nabírat nebezpečné obrátky, musí si napsat vlastní pravidla.

Informácie

Ilustrátor Tereza Basařová
Jazyk čeština
Prekladateľ Adéla Michalíková
Počet strán 208
EAN 9788076611856
Dátum vydania 26.4.2021
Vek od 14
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,245
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Marin je vynikající studentka, píše do školních novin a po střední škole chce ve studiu pokračovat na Brownově univerzitě. Budoucnost vypadá zářně – a její angličtinář pan Beckett oceňuje, jak píše, a povídá si s ní o knihách. Když ale učitel zajde v jejich „vztahu“ příliš daleko, je Marin v šoku a zmatená, protože neví, co se vlastně stalo. Může za to všechno ona? Když konečně sebere odvahu celou situaci řešit s vedením školy, nikdo jí nevěří. A ona ho navíc musí dennodenně vídat při hodinách, a ještě snášet jeho poznámky. Marin to však nehodlá vzdát. Využije své pozice redaktorky školních novin a založí feministický čtenářský kroužek. Nalezne tak překvapivé spojence, třeba Graye, kterého dosud považovala za kluka, co se otočí za každou sukní. A když události ve škole i v jejím osobním životě začnou nabírat nebezpečné obrátky, musí vzít Marin život do svých rukou a napsat si vlastní pravidla.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Candace Bushnell

Candace Bushnell

Candace Bushnell je bestsellerová autorka desiatich kníh. Pokorila všetky rekordy predajnosti najmä slávnou sériou Sex v meste, podľa ktorej vznikol rovnomenný kultový seriál. V devätnástich rokoch sa presťahovala do New Yorku, ktorého atmosféru a rušnú kultúru odvtedy mapovala ako novinárka v rôznych časopisoch a magazínoch. Prostredníctvom svojich kníh, seriálu aj stĺpčekov ovplyvnila životy dvoch generácií žien po celom svete. Bravúrne opisuje, ako ruch moderného veľkomesta vplýva na ženy, ktoré v ňom žijú a milujú. Vracia sa ako spoluautorka tínedžerskej knihy Ako byť dievčaťom, aby svojím bystrým humorom a schopnosťou ľahko opísať nepríjemnú realitu pomohla mladým ženám pochopiť ich vlastnú hodnotu a silu ich hlasu.
Zobraziť profil autora

Katie Cotugno

Katie Cotugno

Katie Cotugno je excelentná autorka zamotaných feministických príbehov o láske nominovaná na mnoho literárnych cien. Najradšej rozoberá romantické eskapády svojich obľúbených seriálových postáv, akoby to boli reálni ľudia. Vyštudovala literatúru a miluje detskú poéziu, svoju mladšiu sestru a sendviče s mozzarellou a medom. V knihe Ako byť dievčaťom spojila sily so svetovo preslávenou Candace Bushnell, autorkou knihy a seriálu Sex v meste, aby spolu priniesli silný román pre nebojácne dievčatá.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM