EN

Jej Veličenstvo vyšetruje: Windsorský uzol

SJ Bennett


Pre všetkých milovníkov klasických detektívok s britským humorom.
Je začiatok jari roku 2016 a kráľovná Alžbeta II. sa na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej z hradných spální objavia mŕtve telo. Scéna nasvedčuje tomu, že mladý ruský klavirista sa obesil sám, ale uzol nebol poriadne dotiahnutý. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5, aby odhalila, čo sa vlastne stalo. Keď kráľovná zistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom, tajne vezme vyšetrovanie do vlastných rúk.

Informácie

Žáner detektívka
Jazyk slovenčina
Originálny názov Her majesty Investigates: The Windsor Knot
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Miriam Ghaniová
Počet strán 296
EAN 9788056622537
Dátum vydania 25.6.2021
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,39
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Prvá kniha veľmi originálnej a neskutočne múdrej detektívnej série, v ktorej kráľovná Alžbeta II. sama rozrieši zločin popri svojich kráľovských povinnostiach.

Je začiatok jari roku 2013 a kráľovná Alžbeta II. sa na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej z hradných spální objavia mŕtve telo. Scéna nasvedčuje tomu, že mladý ruský klavirista sa obesil sám, ale uzol nebol poriadne dotiahnutý. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5, aby odhalila, čo sa vlastne stalo. Kráľovná necháva vyšetrovanie na profesionálov, až kým nezistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom.

Z celej udalosti je veľmi nešťastná a ľutuje svoje služobníctvo, ktoré tiež patrí medzi podozrivých. Preto sa rozhodne vziať veci do vlastných rúk. S pomocou asistentky svojho súkromného tajomníka Rozie Oshodiovej, ktorá má korene v Nigérii a slúžila aj v Kráľovskej jazdeckej artilérii, kráľovná potajomky začne vyšetrovať prípad na vlastnú päsť. Svoje kráľovské povinnosti si plní dôstojne a pokojne ako vždy, takže nikto v kráľovskej domácnosti, vo vláde ani na verejnosti netuší, že Alžbeta využíva svoj bystrý um, dôvtip a pokojnú povahu na to, aby sama učinila spravodlivosti zadosť.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
SJ Bennett

SJ Bennett

Britská autorka, ktorá napísala mnoho
úspešných young adult románov, kým
sa vrhla na detektívne príbehy. Jej mama bola vášnivá čitateľka krimi románov a posúvala ich aj dcére, ktorá sa, nečudo, túžila stať spisovateľkou. Ani po mnohých odmietnutých rukopisoch či scenároch
sa nevzdávala, karta sa obrátila, keď
vyhrala spisovateľskú súťaž. S. J. dlhé
roky pracovala ako kráľovská
strážkyňa, venovala sa aj vyučovaniu kreatívneho písania.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Jej Veličenstvo vyšetruje

Kráľovna Alžbeta ako hlavná vyšetrovateľka a vražda na Windsorskom hrade? To je v skratke román S. J. Bennett Windsorský uzol. Tesne pred oslavou kráľovniných deväťdesiatych narodenín v jednej zo spální na Windsorskom hrade objavia mŕtve telo mladého ruského klaviristu, ktorý noc predtým tešil svojím talentom všetkých hostí. Spočiatku sa zdá, že sa jedná o samovraždu, no veľmi rýchlo sa zistí opa...
NAPÍŠTE NÁM