EN

Pekelné vynálezy

Kroniky hladových měst 3

Philip Reeve


Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Tu však poklidný život na jednom z mála bezpečných míst nudí a odchází. Na cestách padne do rukou otrokářů, zjistí, jak se žije v Brightonu ovládaném primátorem Pennyroyalem a jaké to je, ocitnout se uprostřed útoku Zelené bouře. Vede ho Stopařka Fangová pátrající po tajuplné Plechové knize. Podaří se Stopařce knihu získat? Kdo zachrání Wren ze zničeného Brightonu?

Informácie

Žáner fantasy
Jazyk čeština
Počet strán 328
EAN 9788020444431
Dátum vydania 5.9.2019
Vek od 15
Formát 144x210 mm
Vydavateľstvo Mladá fronta
Hmotnosť 0,407
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Wren však poklidný život na jednom z mála bezpečných míst ve světě pustošeném válkou nudí natolik, že se nechá zlákat vidinou dobrodružství a z Anchorage odjede. Na cestách padne do rukou otrokářů, zjistí, jak se žije v Brightonu ovládaném primátorem Pennyroyalem a jaké to je, ocitnout se uprostřed útoku Zelené bouře. Útok vede Stopařka Fangová pátrající po tajuplné Plechové knize, jež má údajně obsahovat kód k sestrojení ničivé zbraně.

Podaří se Stopařce knihu získat? Kdo zachrání Wren ze zničeného Brightonu?

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Philip Reeve

Philip Reeve

Philip Reeve sa narodil v roku 1966 v anglickom Brightone. Po ukončení štúdia pracoval niekoľko rokov ako kníhkupec a následne sa začal živiť ako profesionálny ilustrátor. Prvý väčší úspech mu priniesli ilustrácie k populárnej sérii Hrôzostrašná história. Neskôr sa začal venovať aj písaniu a zakrátko sa stal jedným z najoceňovanejších autorov detských kníh. Philipova nekonečná fantázia, ktorú uplatňuje najmä vo futuristických víziách, mu vyniesla prezývku novodobý Jules Verne. Za knihu Smrteľné stroje získal hneď dve prestížne ocenenia Nestlé Smarties Book Prize a nomináciu na Whitbread Book Award. Štvordielna séria Smrteľné stroje rozpráva o peripetiách Toma Natsworthyho a Hester Shawovej, dvoch mladých dobrodruhov v postapokalyptickom svete obývanom pohyblivými mestami, ktoré sa navzájom požierajú. Philip Reeve žije so svojou manželkou a synom v meste Dartmoor.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM