EN

Preži túto noc

Riley Sager


Roadtrip, ktorý nikto nechce zažiť. Napätie a nebezpečenstvo je bližšie a bližšie každým kilometrom.
Je november 1991. V magnetofóne hrá kazeta s Nirvanou, v Bielom dome sedí George Bush starší a vysokoškoláčka Charlie Jordanová, vášnivá milovníčka filmov, sa vezie v aute s človekom, ktorý je možno sériový vrah. Jedno je isté – Charlie nemá kam ujsť a nemá sa ako dovolať pomoci. Uviazla v hre na mačku a myš a vie, že vyhrá len vtedy, ak prežije túto noc.

Informácie

Žáner triler
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Vladislav Gális
Počet strán 336
EAN 9788056629086
Dátum vydania 5.8.2022
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,48
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Je november 1991. V magnetofóne hrá kazeta s Nirvanou, v Bielom dome sedí George Bush starší a vysokoškoláčka Charlie Jordanová, vášnivá milovníčka filmov, sa vezie v aute s človekom, ktorý je možno sériový vrah.

Josh Baxter, muž za volantom, je pre Charlie úplne cudzí. Zoznámili sa len preto, aby sa mohli podeliť o výdavky na dlhú cestu autom do Ohia. Obaja majú svoje dôvody, prečo potrebujú odísť z internátu. Charlie poháňa pocit viny a smútok zo šokujúcej vraždy jej najlepšej priateľky, ktorá sa stala treťou obeťou takzvaného Univerzitného vraha. Josh sa ponáhľa za svojím chorým otcom – alebo to aspoň tvrdí.

Čím dlhšie Charlie sedí na sedadle spolujazdca, tým viac si všíma, že na Joshovi je niečo podozrivé a začína mať pocit, že sa ocitla v aute s Univerzitným vrahom. Je Josh naozaj nebezpečný? Alebo sú Charline obavy len výsledkom jej živej predstavivosti, keďže videla priveľa desivých filmov?

Jedno je isté – Charlie nemá kam ujsť a nemá sa ako dovolať pomoci. Uviazla v hre na mačku a myš a vie, že vyhrá len vtedy, ak prežije túto noc.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Riley Sager

Riley Sager

Riley Sager je autorom šiestich bestsellerových románov podľa New York Times, najnovšie z nich sú Home Before Dark (Doma pred zotmením) a Survive the Night (Preži túto noc). Jeho prvý román Final Girls (Posledné dievčatá) vyšiel v tridsiatich krajinách a získal ocenenie ITW Thriller Award v kategórii Najlepší román v pevnej väzbe. Na jeho najnovšiu knihu The House across the Lake (Dom na druhej strane jazera) sa môžeme tešiť už v roku 2022, vyjde vo vydavateľstve Dutton Books. Riley Sager pochádza z Pensylvánie a v súčasnosti žije v Princetone v New Jersey.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM