EN

Sedem strašidiel pod posteľou

Iria G. Parente, Selene M. Pascual


Silná a povzbudivá kniha o duševnom zdraví pre mladých...
V temnote pod posteľou každého z nás striehnu strašidlá. Keď vylezú a zhasnú svetlo v našom vnútri, skrývame to pred ostatnými za úsmev. Aj Almin svet sa jedného dňa ponoril do temnoty a do jej života sa vkradlo jedno strašidlo za druhým. Keď však Alma pochopí, že temnote nemusí čeliť sama, naberie odvahu a vyhľadá Lovkyňu strašidiel. Tá nie je vyzbrojená mečom a štítom. Jej zbraňami sú okuliare a pero. Naučí Almu, ako strašidlám čeliť, a každý deň, keď Alma povie, že je v poriadku, klame čoraz menej.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Ivana Cingelová
Počet strán 208
EAN 9788056627563
Dátum vydania 22.4.2022
Vek od 10
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,35
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Nádherne ilustrovaný príbeh pre malých aj veľkých čitateľov o strašidlách, ktoré sa vkrádajú do našich životov. Srdcervúce čítanie pre fanúšikov knihy Sedem minút po polnoci.

V temnote pod posteľou každého z nás striehnu strašidlá. Keď však vylezú a zhasnú svetlo v našom vnútri, skrývame to pred ostatnými za úsmev. Aj Almin svet sa jedného dňa ponoril do temnoty a do jej života sa vkradlo jedno strašidlo za druhým.

Prvé bolo maličké, no neuveriteľne nervózne. Ďalšie jej rado šepkalo do ucha. A napokon prišlo také, čo rástlo a rástlo... až vybuchlo.

Keď však Alma pochopí, že temnote nemusí čeliť sama, naberie odvahu a vyhľadá Lovkyňu strašidiel. Tá nie je vyzbrojená mečom a štítom. Jej zbraňami sú okuliare a pero. Naučí Almu, ako strašidlám čeliť, a každý deň, keď sa Alma usmeje, keď povie, že je v poriadku, že sa nič nedeje, klame čoraz menej.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Iria G. Parente

Iria G. Parente

Je španielska autorka a publicistka. Na knihách spolupracuje so Selene Pascual. Stretli sa na internetovom fóre a rýchlo sa z nich stali veľmi blízke kamarátky. A to bol už len krôčik k spoločnej tvorbe. Ich spoločné diela získali mnohé ocenenia, medzi najvýznamnejšie patrí Templis Award.
Zobraziť profil autora

Selene M. Pascual

Selene M. Pascual

Španielska autorka literatúry pre mladých. Venuje sa najmä sci-fi a fantastike. Píše sama aj v spolupráci s Iriou Parente. Stretli sa na internetovom fóre a rýchlo sa spriatelili. Potom to bol už len krôčik k spoločnej tvorbe. Ich spoločné diela získali mnohé ocenenia, medzi najvýznamnejšie patrí Teplis Award.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

girlsfromthebookclub - Sedem strašidiel pod posteľou

Za mňa to bola rozhodne jedna z najlepších kníh roka 2022. Sama som si pri knihe veľmi poplakala, ale bolo skvelé vidieť, že moji démoni nie sú až tak odlišní od Alminych strašidiel a že viacero ľudí “pod posteľou” schováva rozličné veci, o ktoré sa boja podeliť, lebo si myslia, že je s nimi niečo v neporiadku. Nie ste v tom sami.

laska ku kniham - Sedem strašidiel pod posteľou

Strašidlá číhajú pod posteľou na každého a je len na nás, ako sa k tomu dokážeme postaviť. Almu prepadli z ničoho nič, zobrali jej iskru, spánok, dobré známky a dočasne aj priateľov a rodinu. Nech je však práve Alma každému inšpiráciou, ako sa svojím strašidlám postaviť a nezľaknúť sa. Mňa osobne často zmáha práve Jednotka, ktorá ma dookola presviedča o tom, aby som si nechala útrapy pre seba a...

dargan.reads - Sedem strašidiel pod posteľou

Aká kniha vám úplne prevrátila pohľad na samého seba/ konkrétnu vec? Úprimne neviem, ako začať pretože mnou stále lomcujú emócie z prečítania tejto knihy a preto asi zájdem do iného štýlu recenzie. Sedem Strašidiel Pod Posteľou je príbeh o malom dievčatku Alme, o tom ako stratilo svoje svetlo a aj ako ho opäť našlo. Celým príbehom nás sprevádzajú krásne ilustrácie, no nech sú ilustrácie a...

Janka Šlinská - Sedem strašidiel pod posteľou

Povinné čítanie do škôl, prosím! ?? Toto je kniha o duševnom zdraví pre mladých čitateľov, ilustrovaný príbeh o strašidlách, ktoré sa vkrádajú do našich životov. Úzkosť, depresia, smútok… Jazyk je prispôsobený vekovému odporúčaniu 10+, no aj pre starších to môže byť podnetné čítanie. Láskavé, pohladzujúce, poučné. Netreba byť na všetko sám, stačí požiadať o pomoc.

knihomolky.wordpress.com - Sedem strašidiel pod posteľou

Alma v sebe vždy ukrývala svetlo. Také, ktoré ľuďom chýbalo počas zamračených dní. No odrazu prišla temnota a do jej života prišli strašidlá. Pod jej posteľou sa ukrývali už veľmi dlho, bola ich tam celá kopa, no až teraz sa ukázali. Nechcú ju vystrašiť, ba naopak - ochrániť pred svetom. Alma tak spoznáva jedno strašidlo za druhým. Prvé bolo nervózne, ďalšie nesmierne ťažké, iné malo oči ako sova,...
NAPÍŠTE NÁM