EN

Dievča, ktoré zachránilo Vianoce

Matt Haig


Pokračovanie magického príbehu o vianočnom chlapcovi Nikolasovi, ktorý poznáte aj ako film.
Amelia mala len štyri drobné priania. Tak dobre, tri malé a jedno veľké. A jediný, kto jej ich mohol splniť, bol Vianočný otec. No práve v roku, keď si ho najviac želala, neprišiel... Mohli za to nešťastní elfovia, nemohúce soby a nazúrení trolovia. Vianoce boli ohrozené! Vianočný otec vedel, že bez Amelie by najkrajší deň v roku už nikdy nenastal. A tak sa vybral za ňou, aby v nej oživil nádej a ona mohla zachrániť Vianoce.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Jana Báliková
Počet strán 328
EAN 9788056631508
Dátum vydania 28.10.2022
Vek od 9
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,46
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Viete, ako funguje mágia, pomocou ktorej soby lietajú po oblohe? A ktorá umožňuje Vianočnému otcovi zvládnuť cestu okolo sveta za jedinú noc?

Je tu vďaka nádeji každého z nás.

Amelia mala len štyri drobné priania. Tak dobre, tri malé a jedno veľké. A jediný, kto jej ich mohol splniť, bol Vianočný otec. No práve v roku, keď si ho najviac želala, neprišiel... Mohli za to nešťastní elfovia, nemohúce soby a nazúrení trolovia. Vianoce boli ohrozené!

Vianočný otec vedel, že bez Amelie by najkrajší deň v roku už nikdy nenastal. A tak sa vybral za ňou, aby v nej oživil nádej a ona mohla zachrániť Vianoce.

Pokračovanie neuveriteľného a tajomného príbehu o vianočnom chlapcovi Nikolasovi.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Matt Haig

Matt Haig

Matt Haig je britský autor a venuje sa tvorbe pre deti aj pre dospelých. Úspech zaznamenal s knihou Prečo zostať nažive, tá sa takmer 50 týždňov držala v rebríčku bestsellerov podľa Sunday Times. Pod hlavičkou vydavateľstva Albatros vyšla jeho kniha Vianočný chlapec Nikolas, ku ktorej sa pripravuje aj filmové spracovanie. Matt žije s manželkou, deťmi a psom neďaleko Sussexu a okrem písania sa venuje aj vyučovaniu svojich detí v domácom prostredí.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

dotkine_knizky - Dievča, ktoré zachránilo Vianoce

Kniha Vianočný chlapec Nikolas bola pre mňa minulý rok cez sviatky veľmi príjemnou oddychovkou. Tento rok vydavateľstvo Albatros prišlo na trh s pokračovaním tohto tajomného príbehu. Mám pocit, že sa mi páčil ešte viac, ako predošlá časť. V tejto knihe sa stretávame so smutným a veľmi osamelým dievčaťom menom Amélia, ktorá pracuje ako kominárka. Akokoľvek je príbeh čarovný, umožňuje vám nahliad...

Perlasworldofstories.blog.cz - Dievča, ktoré zachránilo Vianoce

Dievča, ktoré zachránilo Vianoce je krásny, jemný, i keď miestami smutný príbeh nielen o Vianociach a mágii, ale aj o láske, odvahe a nádeji, ktorá drieme v každom z nás. Pretože každý chceme nájsť trošku dobra, to kúzlo, ktoré hýbe svetom.
NAPÍŠTE NÁM