EN

Majstrovské dielo Virginie Woolf v novom preklade.
V románe K majáku z roku 1927 sa Virginia Woolfová, jedna z najinovatívnejších autoriek a najuznávanejších literárnych kritičiek dvadsiateho storočia, zameriava na rodinné vzťahy a napätie medzi mužmi a ženami. Prostredníctvom prúdu vedomia prezentuje vnútorný svet viacerých členov rodiny Ramsayovcov pri ich zápase so sklamaním a stratou. Príbeh rozdelený na tri časti sa odohráva pred prvou svetovou vojnou aj po nej, počas návštev v letnom sídle Ramsayovcov na ostrove Skye v Škótsku.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Elena Guričanová
Počet strán 232
EAN 9788056631416
Dátum vydania 3.3.2023
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Edícia edícia .sk
Hmotnosť 0,35
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

V románe K majáku z roku 1927 sa Virginia Woolfová, jedna z najinovatívnejších autoriek a najuznávanejších literárnych kritičiek dvadsiateho storočia, zameriava na rodinné vzťahy a napätie medzi mužmi a ženami. Prostredníctvom prúdu vedomia prezentuje vnútorný svet viacerých členov rodiny Ramsayovcov pri ich zápase so sklamaním a stratou. Príbeh rozdelený na tri časti sa odohráva pred prvou svetovou vojnou aj po nej, počas návštev v letnom sídle Ramsayovcov na ostrove Skye v Škótsku.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Virginia Woolfová

Virginia Woolfová

VIrginia Woolfová bola anglická spisovateľka, kritička a esejistka. Bola významnou hlásateľkou feminizmu. Spolu s manželom založili vydavateľstvo, ktoré vydávalo nielen diela Virginie Woolfovej, ale aj iné významné modernistické diela. Romány K majáku a Vlny ju zaradili medzi najvýznamnejšie autorky a autorov jej generácie.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM