EN

Vážení zákazníci, z dôvodu inventúry našej spoločnosti je sklad ZATVORENÝ. Expedícia objednávok bude obnovená od 12. 07. 2022. Využite skvelú zľavu 25% počas inventúry!

Kladivo

Peter Derňár


O tom, akí sú skvelí kamaráti, si celý život klamali.
Partia kamarátov si počas pandémie zaumieni, že päťdesiatku toho najstaršieho treba osláviť na chate. Dobrá nálada sa vytratí už počas cesty, keď vysvitne, že organizátor medzi nich zavolal aj čudáka, ktorý im bol v detstve dobrý len ako objekt šikany. Atmosféra zhustne po príchode na chatu odrezanú od sveta. Keď ráno nájdu jedného z nich mŕtveho, je ťažké odpovedať na vynárajúce sa otázky. Desivé tajomstvá minulosti vyliezajú na povrch a oni si uvedomujú, že nikdy neboli takí kamaráti, ako si mysleli.

Informácie

Žáner triler
Jazyk slovenčina
Počet strán 216
EAN 9788056626610
Dátum vydania 11.3.2022
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,35
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Partia starých kamarátov si na začiatku pandémie zaumieni, že päťdesiatku toho najstaršieho treba napriek všetkému osláviť tak, ako vždy – na chate. Sedmička chlapov sa vyberie do pustatiny na slovensko-poľských hraniciach, no dobrá nálada sa vytratí už počas cesty, keď vysvitne, že hlavný organizátor sa rozhodol po rokoch medzi nich zavolať aj čudáka, ktorý im bol v detstve dobrý len ako objekt šikany.

Atmosféra výrazne zhustne po príchode na zúfalo zanedbanú chatu odrezanú od sveta a alkohol len vyostrí negatívne emócie. Keď po ťažkej noci nájdu jedného z nich mŕtveho s prebitým čelom, je ťažké odpovedať na množstvo vynárajúcich sa otázok. Bola to nešťastná náhoda? Mohlo ísť o riešenie starého konfliktu sokov v láske? Je okolitý les naozaj taký pustý, ako sa na prvý pohľad zdá? A kde vlastne toľko trčia dvaja bratia, ktorí skoro ráno vyrazili na túru?

Desivé tajomstvá spoločnej minulosti vyliezajú na povrch a oni si uvedomujú, že nikdy neboli takí kamaráti, ako si mysleli.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Video

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Peter Derňár

Peter Derňár

Narodil sa v Nitre a vyrastal v Palárikove, ktoré sa stalo aj dejiskom jeho knižnej prvotiny Škrabot. Po absolvovaní novozámockého gymnázia vyštudoval na Filozofickej fakulte UK v Bratislave odbor filozofia, slovenský jazyk a literatúra. Je laureátom scenáristickej súťaže Cena Tibora Vichtu v kategórii Internetový seriál, pričom na základe jeho scenárov následne vznikol v televízii JOJ 24-dielny internetový seriál Old Bojs. Svoju prvú zbierku poviedok napísal ako štvrták na základnej škole, za jednu z nich bol ocenený v celoštátnej súťaži, ktorá dávno neexistuje. Viac ako dvadsať rokov pracuje ako novinár. S manželkou a dcérou žije v Bratislave.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

perlasworldofstories.blogspot.com - Kladivo

Peter Derňár si ma svojou tvorbou získal už minulý rok so svojím debutom- Škrabot. Svoje diela podáva s riadnou dávkou tajomna, nechýba v nich napätie a keď si človek myslí, že vie, čo sa stane, na konci ostane len zarazene civieť. Inak tomu nebolo ani tu. Príbeh sa sústreďuje na partiu dlhoročných kamarátov, ktorí spolu raz za čas idú na chatu, avšak kvôli korone sa rozhodli trochu to okoreniť...

knizny.zavislak - Kladivo

Kladivo je horror, ktorý zvládnete na jedno posedenie. Nielen kvôli svojej dĺžke (niečo vyše 200 strán), ale aj vďaka svojej čítavosti. A keď sa do deja ponoríte v autobuse, tak sa odveziete niekam do tramtárie, lebo sa nebudete chcieť od toho odtrhnúť. Aspoň mne sa to tak stalo. Kamaráti sa vyberú na chatu uprostred ničoho bez mobilov a začnú postupne umierať. Znie to ako klasický klišé horror...
NAPÍŠTE NÁM