EN

Smrt pod kůží

James Patterson, J.D. Barker


Když se oběť stane detektivovou posedlostí…
Mladá a krásná Amy Archerová zabila svého únosce a při převozu do nemocnice uprchne z auta policisty Waltera O’Briena. Walter ji od té doby nemůže dostat z hlavy. Když po letech už jako detektiv vyšetřuje řadu záhadných vražd, zjistí, že Amy je do nich nějakým způsobem zapletená. Do celé věci se vloží i tajná vládní agentura a spolu s Walterem se snaží zjistit, proti komu vlastně stojí. A Walterovi postupně dochází, že právě on musí vražedné běsnění jednou provždy zastavit.

Informácie

Jazyk čeština
Prekladateľ Jan Netolička
Počet strán 432
EAN 9788076625914
Dátum vydania 29.1.2024
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo KNIHA ZLÍN
Hmotnosť 0,527
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Strážník Walter O’Brien se při své první službě v řadách detroitské policie náhodou dostane na místo vraždy. Uvnitř zchátralého bytu právě vyděšená krásná dívka usmrtila svého únosce. Představí se jako Amy Archerová a mezi ní a Walterem okamžitě vznikne podivné pouto. Když ji Walter převáží do nemocnice, Amy se podaří utéct z jeho policejního vozu, čímž policii překazí vyšetřování. A Walter ji nemůže dostat z hlavy.

V době, kdy je povýšen na detektiva, se už jeho fascinace zmizelou šedookou ženou mění v posedlost. A když Amy znovu zahlédne, je odhodlaný ji najít. Zjistí ale, že je nějakým způsobem zapletená do řady nevysvětlitelných vražd, které právě vyšetřuje. Po mladé ženě pátrá i tajná vládní agentura, s níž začne Walter spolupracovat. Postupně odhalují související vraždy, které sahají daleko do minulosti. Walter ví, že právě on musí zabránit dalším úmrtím. Jak vysokou cenu ale bude ochotný zaplatit, aby vražedné běsnění jednou provždy zastavil?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
James Patterson

James Patterson

James Patterson sa v ankete Children´s Choice Book Awards stal na záklde hlasovania detí z celej Ameriky spisovateľom roka 2010. Je autorom medzinárodne obľúbenej knihy Môj najhorší školský rok; kritikou uznávaných románov zo sérií Maximum Ride, Witch & Wizard, Daniel X alebo napínavých príbehov detektíva Alexa Crossa. So svojou rodinou žije na Floride
Zobraziť profil autora

J.D. Barker

J.D. Barker

J.D. BARKER nepatrí k autorom, ktorí by snívali o spisovateľskej kariére od detstva. Jeho raná tvorba vychádzala v stredoškolskom časopise, ale tak vyčnievala nad priemer, že ho s ponukou práce oslovil šéfredaktor magazínu Dvadsiata piata paralela. V redakcii tohto časopisu strávil Barker niekoľko turbulentných rokov s človekom, ktorý sa neskôr preslávil ako búrlivý hudobník Marilyn Manson. Súbežne s publicistickou tvorbou sa Barker pustil aj do písania kníh. Ukážku svojho debutového románu poslal Stephenovi Kingovi a požiadal ho, či by smel použiť meno jednej z jeho postáv. Od Kinga dostal nielen povolenie, ale aj nadšené povzbudenie do ďalšej tvorby. Nasledovalo mnoho medzinárodných úspechov, z ktorých najväčší doteraz predstavuje Štvrtá opica (Lindeni 2023). Barkerova trilógia s detektívom Samom Porterom posunula podľa mienky recenzentov hranice žánru. Barker v nej stvoril psychopatického vraha, ktorý má v sebe čosi z antihrdinov Mlčania jahniat alebo filmu Sedem. Je temný, desivý a fascinujúci.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM