EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Majster hádankár

Danielle Trussoni


Dokáže vyriešiť tajomnú šifru, ktorá rozhodne o osude ľudstva?
Mike Brink – slávny tvorca hádaniek – je povolaný do väznice na stretnutie s Jess Priceovou, ktorá si odpykáva trest za vraždu a už 5 rokov neprehovorila. Nakreslila zložitú hádanku a jej psychiatrička si myslí, že jej rozlúsknutím sa vysvetlí aj zločin. Brink sa púšťa do riešenia tajuplnej Božej hádanky – modlitebného kruhu, ktorý v 13. storočí vytvoril židovský mystik Abraham Abulafia.

Informácie

Žáner román
mystery
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Nina Weidlerová
Počet strán 384
EAN 9788056635582
Dátum vydania 15.9.2023
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,48
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Celý svet predstavuje hádanku a Mike Brink – slávny tvorca hádaniek – rozumie jej vzorcom ako málokto. Kedysi nádejná hviezda amerického futbalu utrpela traumatické poranenie mozgu spôsobujúce zriedkavý zdravotný stav: náhle nadobudnutý syndróm učenca. Brink po nehode získal výnimočnú schopnosť riešiť hádanky tak, ako to bežní ľudia nedokážu. Zároveň však stratil schopnosť nadväzovať kontakty s inými ľuďmi a cíti sa osamelo.

Všetko sa zmení, keď sa zoznámi s Jess Priceovou, ženou, ktorá si vo väznici odpykáva tridsaťročný trest za vraždu a od svojho zatknutia už päť rokov neprehovorila. Keď nakreslí zložitú, ťažko pochopiteľnú hádanku, väzenská psychiatrička je presvedčená, že vyriešenie hádanky vysvetlí aj jej zločin. Osloví Brinka, pre ktorého sa túžba rozlúsknuť rébus rýchlo zmení na posadnutosť Jess Priceovou. Brink zisťuje, že za jej mlčaním sa skrýva čosi naliehavejšie a nebezpečnejšie, než sa na prvý pohľad zdá, a vrhá sa do honby za pravdou.

Ako Brink prechádza bludiskom stôp a citovo sa zbližuje s Jess Priceovou, zisťuje, že do záhady sú zapletené mocné sily, ktorým nemôže uniknúť. Tajomstvo spočíva v Božej hádanke, zašifrovanom modlitebnom kruhu, ktorý vytvoril už v 13. storočí židovský mystik Abraham Abulafia.

Majster hádankár je strhujúci príbeh, v ktorom je v stávke budúcnosť ľudstva a celého vesmíru.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Danielle Trussoni

Danielle Trussoni

DANIELLE TRUSSONI je autorka bestsellerových románov The Ancester, Angelology a Angelopolis, ktoré denník New York Times zaradil medzi Významné knihy, ako i memoárov The Fortress a Falling Throught the Earth. Ten posledný sa dostal do rebríčka desiatich najlepších kníh roka The New York Times Book Review. Pravidelne prispieva do The New York Times Book Review, kde vedie hororový stĺpček. Je abolventkou tvorivej dielne Iowa Workshop a víťazkou The Michener-Copernicus Society of America Fellowship. Jej diela boli preložené do viac než tridsiatich jazykov.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM