EN

Odviate vetrom B1/B2 (AJ-SJ)

angličtina / slovenčina

Sabrina Harisová


Angličtina rýchlo, ľahko a zábavne!
Mnohí autori napísali desiatky kníh a márne čakali na úspech. Margaret Mitchellovej, americkej novinárke a spisovateľke, na jeho dosiahnutie stačilo napísať len jedinú knihu. Odviate vetrom, najznámejší milostný príbeh všetkých čias, sa okamžite po svojom vydaní v roku 1936 stal americkým a svetovým bestsellerom. Publikácia ponúka skrátenú verziu románu, ktorá je určená pre mierne pokročilých študentov angličtiny. Anglický text dopĺňa slovenský zrkadlový preklad.

Informácie

Ilustrátor Karolína Wellartová
Jazyk angličtina
Prekladateľ Miroslav Šatka
Počet strán 144
EAN 9788056630044
Dátum vydania 16.9.2022
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,21
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Mnohí autori napísali desiatky kníh a márne čakali na úspech. Margaret Mitchellovej, americkej novinárke a spisovateľke, na jeho dosiahnutie stačilo napísať len jedinú knihu. Odviate vetrom, alebo ako titul mnohí poznajú, Juh proti Severu. Najznámejší milostný príbeh všetkých čias, ktorý sa okamžite po svojom vydaní v roku 1936 stal americkým a svetovým bestsellerom.

Príbeh s hlavnou postavou neskrotnej Scarlet O'Harovej ale nie je obyčajnou love story. Čitateľom ponúka hlbšie poznanie životného osudu dievčaťa, ktorého romantické sny sa rozplynuli vo víchrici občianskej vojny.

Okolnosti ale jej vnútornú silu a sebadôveru nezlomia. Napriek smrti najbližších a svojmu zlomenému srdcu nestráca životnú iskru. Iskru, ktorá k nej všetkých toľko priťahuje.

Publikácia ponúka skrátenú verziu románu, ktorá je určená pre mierne pokročilých študentov angličtiny. Anglický text dopĺňa slovenský zrkadlový preklad, ktorý čitateľom umožní skontrolovať, či cudzojazyčnému textu správne porozumeli. V závere knihu dopĺňajú zaujímavé informácie o autorke a rovnomennom filme.

Audionahrávka vo formáte MP3, na ktorej román rozpráva rodený hovorca, je zdarma k stiahnutiu na adrese:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/23218129/odviate-vetrom-b1-b2/

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM