EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Predohra k nadácii

Isaac Asimov


Prequel k epickej sci-fi, ktorú poznáte aj ako seriál!
Píše sa rok 12 020 n. l. a imperátor Cleon nepokojne sedí na tróne v Trantore. V hlavnom meste galaktickej ríše vytvorilo štyridsať miliárd ľudí civilizáciu oplývajúcu technickou aj kultúrnou zložitosťou. Hari Seldon prišiel na Trantor zverejniť prácu o psychohistórii, teórii matematického predpovedania budúcnosti. Mladý matematik tým spečatil svoj osud aj osud celého ľudstva: stáva sa mužom s kľúčom k budúcnosti, ktorá bude naveky známa ako Nadácia.

Informácie

Ilustrátor Alain Brion
Číslo dielu 6
Jazyk slovenčina
Séria Nadácia
Prekladateľ Patrick Frank
Počet strán 488
EAN 9788056636534
Dátum vydania 27.10.2023
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,57
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Šiesty diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia. Kultová sci-fi scéria vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Píše sa rok 12 020 n. l. a imperátor Cleon nepokojne sedí na tróne v Trantore. Tu, v hlavnom meste galaktickej ríše zakrytej mnohými kupolami, vytvorilo štyridsať miliárd ľudí civilizáciu oplývajúcu technickou aj kultúrnou zložitosťou. Cleon si však je vedomý toho, že niektorí ľudia sa usilujú o jeho pád.

Hari Seldon prišiel na Trantor zverejniť prácu o psychohistórii, svojej pozoruhodnej teórii matematického predpovedania budúcnosti. Mladý provinčný matematik však ešte netuší, že spečatil svoj osud aj osud celého ľudstva: je totiž obdarený mimoriadnymi prorockými schopnosťami a tie z neho robia najhľadanejšieho muža Impéria. Muža s kľúčom k budúcnosti, ktorá bude naveky známa ako Nadácia.

Séria Nadácia je základným kameňom moderného sci-fi žánra a dnes je považovaná za klasiku svetovej literatúry. Predstavivosť Isaaca Asimova stvoria mimoriadny svet a pretransformovala sci-fi literatúru do podoby, ako ju poznáme dnes.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Nadácia"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Isaac Asimov

Isaac Asimov

Isaac Asimov je autor mnohých kultových diel sci-fi a fantasy literatúry. Venoval sa aj písaniu vedeckých publikácií. Medzi jeho naznámejšie diela patrí séria Nadácia či zbierka poviedok Ja, Robot. Je držiteľom ceny Hugo za najlepšiu žánrovú sériu všetkých čias. Bol členom a viceprezidentom Menza International a na jeho počesť po ňom pomenovali asteroid.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM